Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gładka wygrana GTPS-u, kolejna kontuzja w Treflu

PP: Gładka wygrana GTPS-u, kolejna kontuzja w Treflu

fot. archiwum

GTPS Gorzów Wielkopolski pokonał 3:0 Trefla Gdańsk w III rundzie Pucharu Polski. Teraz podopiecznych Andrzeja Stanulewicza czeka rywalizacja z Jokerem Piła. Natomiast gdańszczanie muszą pozbierać się po pladze kontuzji, która przetrzebiła pomorską ekipę.

Już na początku spotkania zbicia Pawła Maciejewicza i szczelny blok pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie 6:3. Ale autowy atak tego samego zawodnika oraz lepsza gra podopiecznych Dariusza Luksa sprawiła, że szybko doprowadzili oni do remisu (6:6). Kilka chwil później po udanej kontrze Macieja Kordysza ponownie na prowadzeniu znaleźli się gorzowianie (9:7). W dalszej części premierowej odsłony obraz gry nie ulegał zmianie. W szeregach Trefla punkty zdobywali Michał Chaberek i Rafał Sobański, zaś w ekipie gospodarzy szalał Paweł Maciejewicz. Dopiero as serwisowy Krzysztofa Grzesiowskiego i udane kontry siatkarzy GTPS-u pozwoliły im zwiększyć przewagę nad rywalami do czterech oczek (18:14). Wówczas do walki zerwał się Trefl. Udane zbicia Chaberka i Wojciecha Świrydowicza oraz dwie czapy „sprzedane" Maciejewiczowi sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się rezultat remisowy (20:20). W końcówce oba zespoły grały cios za cios. Podopieczni Andrzeja Stanulewicza mieli nawet dwie piłki setowe, ale punktowa zagrywka Jarosława Macionczyka dała prowadzenie gościom (26:25). Niestety w kolejnej akcji kontuzji doznał środkowy gdańskiego zespołu, Waldemar Świrydowicz. Taka sytuacja najwyraźniej podcięła skrzydła ekipie z Pomorza, która ostatecznie uległa 26:28.

Podbudowani takim wynikiem gospodarze od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejną odsłonę pojedynku. Po asie serwisowym Michała Stępnia oraz skutecznej kontrze Marcina Olichwera, który zastąpił Maciejewicza wyszli na prowadzenie 6:3. Wówczas o trzydzieści sekund przerwy poprosił trener Luks. Poniekąd przyniósł on efekt, bowiem zbicia Thomasa Edgara i Artura Ratajczaka pozwoliły gdańszczanom nieco zmniejszyć straty (7:6). Taka sytuacja utrzymywała się do stanu 11:12, kiedy to gorzowianie wrzucili piąty bieg i dzięki dobrej grze Olichwera odskoczyli rywalom (15:11). Wówczas ciężar zdobywania punktów w zespole Trefla na swoje barki wziął Edgar, a nieporozumienie w szeregach lubuskiej drużyny wlało nadzieję w serca gości na wygraną w tej partii (17:18). Jednak Stępień na spółkę z Kordyszem szybko rozwiali gdańskie nadzieje (22:18). W końcówce tego seta podopieczni trenera Luksa nie znaleźli już skutecznej recepty na dobrze dysponowanych tego dnia przeciwników. Druga odsłona padła łupem gorzowian 25:21, a kropkę nad „i" w tej partii postawiło mocne zbicie Olichwera.

Trzeci set był ostatnią szansą dla gości na przedłużenie marzeń na awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale ton grze od samego początku ponownie zaczęli nadawać zawodnicy Andrzeja Stanulewicza. Ataki Stępnia i Grzesiowskiego sprawiły, iż ekipa GTPS-u wyszła na prowadzenie 4:2. Chwilę później zbicie Adriana Hunka zwiększyło prowadzenie lubuskiego zespołu (7:4). Drużyna z Pomorza zdołała doprowadzić do stanu 8:9, ale okazało się, że było to wszystko, na co tego dnia było stać zawodników Dariusza Luksa. Od tego momentu do boisku dominowali gorzowianie. Coraz liczniejsze błędy gości oraz zabójcze kontry gospodarzy dały im siedmiopunktowe prowadzenie (17:10). Do walki swoich kolegów próbował zachęcić jeszcze Patryk Szczurek, ale jeden as serwisowy to było zbyt mało, by dogonić rozpędzonych zawodników GTPS-u (14:18). Od tego momentu pomorska ekipa zdobyła zaledwie dwa punkty. Gospodarze pewnie zwyciężyli 25:16.GTPS Gorzów Wielkopolski – Trefl Gdańsk 3:0
(29:27, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
GTPS: Maciejewicz, Woroniecki, Kordysz, Grzesiowski, Stępień, Hunek, Pachliński (libero) oraz Olichwer
Trefl: Chaberek, Macionczyk, Wilk, Sobański, Świrydowicz, Kaczmarek, Żurek (libero) Edgar, Gajowczyk, Ratajczak, Wawrzyńczyk i Szczurek

Zobacz również:
Wyniki rund I-V Pucharu Polski siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved