Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polskie siatkarki włączają się do akcji walki z rakiem piersi

Polskie siatkarki włączają się do akcji walki z rakiem piersi

fot. archiwum

W październiku na portalu społecznościowym Facebook powstała specjalna akcja, mająca na celu zwiększenie świadomości kobiet na temat walki z rakiem piersi. Do akcji włączyły się również polskie siatkarki, m.in. środkowa reprezentacji Polski - Katarzyna Gajgał.

Pomysł dotyczy damskiej torebki. Chodzi o to, żeby w facebookowym statusie kobiety wpisały, gdzie wieszają czy kładą torbę zaraz po wejściu do domu. Przykład – LUBIĘ NA STOLE, W JADALNI, LUBIĘ NA KRZEŚLE, W KUCHNI itp. Dwuznaczność opisu może być zabawna, a mężczyźni mogą być trochę zaskoczeni, nie wiedząc o co tak naprawdę chodzi.

Uważam, że to bardzo fajny pomysł, dlatego także włączyłam się do akcji z torebką. Dobrze, że Facebook zajmuje się tak ważną sprawą, tym bardziej, że na tym portalu zarejestrowanych jest mnóstwo ludzi. Jeśli przyczyni się to do tego, że chociaż jedna kobieta dzięki tej akcji pójdzie do lekarza i się zbada, to będzie sukces – twierdzi środkowa reprezentacji Polski, Katarzyna Gajgał.

"Lubię na schodach", "lubię na kanapie, w samochodzie na tylnym siedzeniu, ale nigdy na stole ani krzesełku", "lubię na komodzie w przedpokoju" – napisały Karina, Michalina i Anna, dziewczyny które są jednymi z ponad 7700 osób lubiących na Facebooku profil "Strefy Siatkówki". Jak widać do akcji włączyły się aktywnie nie tylko polskie siatkarki, ale również nasze czytelniczki.Październik to miesiąc poświęcony walce z rakiem piersi. W ubiegłym roku na Facebooku pojawił się post o ulubionym kolorze stanika, a wiadomość o tej zabawie pojawiła się nawet w wiadomościach telewizyjnych.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved