Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nikić nie zagra, AZS Białystok szuka w Ameryce Środkowej

Nikić nie zagra, AZS Białystok szuka w Ameryce Środkowej

fot. archiwum

Dwie egzotyczne siatkarki mają pojawić się na testach w przyszłym tygodniu w Białymstoku.  Działacze AZS szukają tym razem w Ameryce Środkowej. Karierę w stolicy Podlasia kończy Serbka Branka Nikić, którą kontuzja wykluczyła z gry w najbliższym sezonie.

Trwa proces wizowy i tylko od jego długości uzależniony jest termin przyjazdu dziewczyn zza oceanu. To dwie środkowe z jednego z krajów Ameryki… Środkowej, jednak nie z najbardziej siatkarsko rozwiniętych Kuby i Dominikany. Jeśli klub zdecyduje się na transfer w AZS-ie po raz pierwszy prawdopodobnie zagra ciemnoskóra zawodniczka.

AZS zamierza importować siatkarki zza oceanu, natomiast przesądzony jest powrót do Serbii Branki Nikić. Badanie rezonansem wykazało uszkodzenie więzadeł w kolanie i łąkotki. O dziwo siatkarka chodziła jednak o własnych siłach, dlatego wszystko miała wyjaśnić wczorajsza artroskopia. Nikt nie ma jednak złudzeń, że Branka w nadchodzącym sezonie nie wróciłaby do gry. Ponieważ "próbny" kontrakt Serbki z klubem obowiązuje do końca grudnia, jest jasne, że AZS go nie przedłuży.

O ile w przypadku Edytyę Rzenno kontuzja kolana była wielkim pechem, jeśli chodzi o Nikić, prawdopodobnie zadecydowały inne czynniki. Serbka, przychodząc do klubu miała sporą nadwagę, a ambitnie walcząc o angaż trenowała i grała z pełnym obciążeniem. Dla kolana okazało się to zbyt wiele. Pech Nikić w brutalny sposób częściowo rozwiązuje problem z liczbą siatkarek z zagranicy. Na boisku w meczach PlusLigi mogą jednocześnie występować trzy, natomiast, jeśli przyjdzie do zespołu zawodniczka zza oceanu, w szerokim składzie zespołu znajdowałoby się już pięć dziewczyn bez polskiego obywatelstwa.Więcej w Gazecie Współczesnej

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved