Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Skrzypkowski: Stać nas na nawiązanie walki ze wszystkimi

Kamil Skrzypkowski: Stać nas na nawiązanie walki ze wszystkimi

fot. archiwum

Po trzech ligowych zwycięstwach, siatkarze Ślepska Suwałki prowadzą w I-ligowej tabeli. O formie drużyny i swojej grze opowiada wyróżniający się zawodnik zespołu z "polskiego bieguna zimna" - Kamil Skrzypkowski.

Zagraliśmy dobrze te mecze i wygraliśmy. Wygrane w trzech pierwszych kolejkach zakładaliśmy przed sezonem. Poza tym zespoły, które miały należeć do faworytów tej ligi, potraciły punkty. W ten sposób jesteśmy liderem – komentuje pierwszą pozycję Ślepska w I lidze przyjmujący z Suwałk.

Skrzypkowski pozytywnie ocenia szanse na wysoką lokatę swojej drużyny w tegorocznych rozgrywkach. – Myślę, że stać nas na nawiązanie walki ze wszystkimi. Oczywiście, mogą przyjść słabsze momenty, dlatego najważniejsze jest to, by zachować wysoką, równą formę przez cały sezon.

Chcę grać jeszcze lepiej i myślę, że tak będzie. Zresztą, na te wyróżnienia za bardzo nie zwracam uwagi, bo przecież gra zespół – ocenia swoją grę Kamil Skrzypkowski.Gdy przyszedłem do tego klubu, mieliśmy awansować do I ligi i udało się. W poprzednim sezonie mieliśmy się utrzymać i też postawiony cel osiągnęliśmy. Każdy skład na przestrzeni tych lat spełnił swoje zadanie.Poproszony o ocenę całej drużyny, zawodnik Ślepska komplementuje swoich kolegów. – Myślę, że w zagrywce i bloku prezentujemy się dobrze. Poprawić natomiast musimy przyjęcie. Wiadomo, jak nie ma przyjęcia, to nie ma dobrego ataku. Musimy wyeliminować dłuższe fragmenty gry z gorszym przyjęciem. Widać, że na treningach każdy się stara, a w kontaktach wśród zawodników nie ma żadnych problemów. Wielokrotnie już podkreślano i zdajemy sobie z tego sprawę, że naszą siłą jest wyrównany skład i raczej każdy dostanie szansę. Mamy nawet dwóch obcokrajowców, ale nie ma problemu z komunikacją.

* z Kamilem Skrzypkowskim rozmawiał Adam Muśko
* więcej w "Gazecie Wyborczej"

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved