Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Juvenia Głuchołazy sprawcą największej sensacji III rundy PP

Juvenia Głuchołazy sprawcą największej sensacji III rundy PP

Siatkarze III-ligowej Juvenii Głuchołazy pokonali w Pucharze Polski zespół Orła Międzyrzecz, sprawiając największą niespodziankę w tych rozgrywkach. Wygrana Juvenii to olbrzymia sensacja, zwłaszcza, że pierwszego seta gospodarze przegrali do 14.

W czwartej partii przy stanie 26:25 bardzo dobrym serwisem popisał się Bartosz Matyszczak i po nim rywale nie zdołali wyprowadzić skutecznego ataku. Po chwili wśród zawodników i kibiców Juvenii zapanowała wielka radość. – Dwie zmiany i mobilizacja zespołu pozwoliły podjąć walkę i to skuteczną – mówił szczęśliwy Arkadiusz Olejniczak, grający trener Juvenii. – Odnieśliśmy historyczny sukces.

Międzyrzeczanie przyjechali do Głuchołaz w ośmiu, do tego bez kilku kluczowych zawodników. Mimo tego pierwszego seta zdecydowanie rozstrzygnęli na swoja korzyść. Co się stało w kolejnych? – Nie wiem, naprawdę trudno mi to wytłumaczyć – powiedział Radiu Zachód pełniący obowiązki kierownika Orła Tomasz Gajewy. To różnica dwóch klas, a zawodnicy posiadają umiejętności, by takie mecze wygrywać. Dlaczego z nich nie skorzystali? Nie mam pojęcia…Po pierwszym secie było widać, jak cały mecz mógł i powinien wyglądać. Przyjechaliśmy wprawdzie bez Hajbowicza, bez Matusiaka, bez Jakubczaka i drugiego rozgrywającego, Piotrka Haładusa – tłumaczył Gajewy.

Przeciwnikiem zespołu z Głuchołaz w IV rundzie będzie Energetyk Jaworzno, który w środę pokonał on w meczu dwóch I-ligowców naszego innego reprezentanta Stal Nysa

Juvenia Głuchołazy – Orzeł Międzyrzecz 3:1
(14:25, 25:19, 25:23, 27:25)

Juvenia: Malina, Hamerski, Matyszczak, Ł. Olejniczak, A. Olejniczak, Nowak, Wilczyński (libero) oraz Born, Chimka i Furgał