Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gabriela Wojtowicz: Musimy się nawzajem siebie „nauczyć”

Gabriela Wojtowicz: Musimy się nawzajem siebie „nauczyć”

fot. archiwum

- Jest charyzmatycznym i bardzo dobrym trenerem. Dla mnie najważniejsze, że poświęca mi na zajęciach wiele czasu. Jest wymagający, ale mi to bardzo odpowiada - mówi o Grzegorzu Wagnerze środkowa Aluprofu, Gabriela Wojtowicz.

Aluprof Bielsko-Biała, mimo porażki w pierwszym spotkaniu z gospodyniami, wygrał silnie obsadzony turniej o Puchar Prezydenta Białegostoku. W pokonanym polu ekipa Grzegorza Wagnera zostawiła Atom Trefl Sopot, AZS Białystok i Budowlanych Łódź. – Powiem tak: nie było źle, ale stać nas na dużo więcej niż pokazałyśmy – ocenia występ Aluprofu na tym turnieju Gabriela Wojtowicz.Ja mogę powiedzieć ze swojej strony, że zawsze potrzeba czasu, gdy przychodzi się do nowego zespołu. Tu są przecież inne rozgrywające. Trzeba inaczej iść do ataku, dostosować tempo… Myślę, że – i ja, i dziewczyny – musimy się nawzajem siebie "nauczyć" – dodaje środkowa, która do Bielska-Białej przeniosła się z PTPS Piła.

Dla środkowej bardzo ważna jest współpraca z rozgrywającymi. Wojtowicz w Bielsku-Białej współpracować będzie z Katarzyną Skorupą i Anną Kaczmar. – Tak, to jest fakt. Dlatego mam nadzieję, że cały proces zrozumienia szybko pójdzie do przodu.

Wojtowicz nie ukrywa, że celem jej i koleżanek będzie w tym sezonie obrona mistrzowskiego tytułu. – Jak sądzę, każdy zespół przed rozgrywkami zakłada sobie najwyższe cele. Naszym oczywiście jest mistrzostwo, mimo że liga będzie silniejsza w tym sezonie. To jednak chyba dobrze, bo będzie przecież co oglądać, prawda? W wielu drużynach sporo się zmieniło. Np. Białystok – przegrałyśmy z tym zespołem na turnieju i niewykluczone, że zamiast bronić się przed spadkiem, powalczy o miejsce w pierwszej „piątce" – mówi środkowa Aluprofu. – Mój plan jest taki, by nadchodzący sezon okazał się po prostu lepszy niż ten, który mam za sobą. Jeśli tak się stanie i obędzie się bez kontuzji, to wystarczy, bym była bardzo zadowolona.źródło: inf. własna, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved