Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Będzie wielkie odmłodzenie reprezentacji?

Będzie wielkie odmłodzenie reprezentacji?

fot. archiwum

Jeśli Daniel Castellani zostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, może zrezygnować z kilku największych gwiazd. Szefowie PZPS chcą zacząć budowę nowej drużyny na mundial 2014. Raport Castellaniego podobno dotarł już do związku.

Podczas rozmów z prezydium związku selekcjoner przyznał, że we Włoszech zawiódł się na trzech zawodnikach, ale nie wymienił żadnych nazwisk – mówił sekretarz generalny PZPS Bogusław Adamski dla „Magazynu siatkarskiego". Nazwiska pojawią się już zapewne w raporcie, który Castellani przedstawi 19 października.

W nowej reprezentacji nikt nie będzie robił łaski, że zechce zagrać. Występy w kadrze to powinien być zaszczyt – mówił prezes PZPS Mirosław Przedpełski, który oczekuje, że po klęsce w mistrzostwach świata we Włoszech Argentyńczyk przedstawi propozycję zmian w sztabie szkoleniowym i pomysł, na jakich zawodników postawi. Jedną z koncepcji ma być odmłodzenie kadry, by jej szczyt możliwości przypadł na 2014 rok, czyli mundial organizowany w naszym kraju. – To tylko jedna z opcji. Czekam z niecierpliwością, kiedy Castellani przedstawi szczegółowy plan – dodawał Przedpełski.

Tą opcją może być przeprowadzenie w zespole rewolucji i zrezygnowanie z najstarszych graczy, którzy będą mało przydatni na turnieju za cztery lata. Przewietrzenie kadry dotyczyć może nie tylko najstarszych, jak 33-letni Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, czy rok młodsi Daniel Pliński, Krzysztof Ignaczak i Piotr Gacek. Niektórzy działacze chcieliby także pokazać czerwoną kartkę Mariuszowi Wlazłemu i Michałowi Winiarskiemu, którzy są w tej chwili na cenzurowanym.Z informacji, które uzyskała „Rzeczpospolita", wynika, że wiele w sprawie argentyńskiego trenera będzie zależeć od stanowiska Polsatu i Polkomtelu. Polsat, właściciel praw do meczów kadry, naciska na zmiany. Główny sponsor związku na razie zachowuje wstrzemięźliwość. Raport Daniela Castellaniego podobno dotarł już do związku i będzie teraz tłumaczony na język polski.

Niektórzy twierdzą, że ten dokument i tak przyczyn klęski nie wyjaśni. Nie wiadomo też, jak Argentyńczyk ustosunkuje się do żądań niektórych działaczy, by przewietrzył zarówno skład swojego sztabu współpracowników, jak i kadrę. Jeśli chodzi o zmiany w sztabie, mówi się, że drugiego trenera Krzysztofa Stelmacha miałby zastąpić Alojzy Świderek, były asystent Raula Lozano. Ale Świderek ma inne plany. Chętniej zastąpiłby Jerzego Matlaka w reprezentacji kobiet po zbliżających się mistrzostwach świata w Japonii. – Jeśli w kierownictwie związku zwycięży przekonanie o potrzebie zmian, to Castellani odejdzie. A my mu nie zrobimy krzywdy. To inteligentny człowiek, zrozumie. Nie będzie żadnych kłótni o pieniądze – mówi jedna z ważnych osób we władzach PZPS. – Ale jeśli zostanie, musi pokazać, że wie, jak naprawić błędy i poprowadzić polską siatkówkę do sukcesów, bo ona na to zasługuje – dodaje.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym" i "Rzeczpospolitej"

źródło: Przegląd Sportowy, Rzeczpospolita

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved