Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włoskie przeciwności Brazylijczyków

Włoskie przeciwności Brazylijczyków

fot. archiwum

Gdy Brazylijczycy powrócili do kraju  nie zapomnieli o trudnościach, jakie napotykali w czasie mistrzostw. - Przykro nam, ale spotkaliśmy się we Włoszech z wieloma przeciwnościami, o których musimy mówić. Tym bardziej zwycięstwo cieszy - zgodnie przyznają.

Brazylijczycy wymieniają po kolei liczne przykłady nieprzychylnych dla nich sytuacji. – Na przykład Maurizio Latella, który dołączył do nas i trenował z nami, został przez zespół z Werony ukarany za to karą finansową. Nasz trener musiał przyśpieszyć zajęcia na siłowni, gdyż Włosi uważali, że trwają za długo. Musieliśmy walczyć w restauracji, by mieć te same propozycje co inne zespoły – opowiada Giba.

Dla Rodrigao presja jaką stosowali Włosi była do przewidzenia, a wszystkie te sytuacje były owocem zazdrości. Ostatnie złoto wyrówna bowiem osiągnięcia medalowe Włochów. – Taka presja to chyba coś normalnego. Włosi nie chcieli stracić przywództwa, gdyż miały na koncie trzy złote medale mistrzostw. My nie chcieliśmy stracić tego trzeciego dla nas i chcieliśmy wyrównać ich osiągnięcie. To pewnie było powodem zazdrości. Jednakże jakby sytuacja podobna była w Brazylii, byłoby tak samo, i byłoby to normalne, że chcesz dla swojego kraju jak najlepiej.

Presję we Włoszech rozumie Murilo, który został wybrany MVP mistrzostw. – Gdy przybyliśmy do Werony wiedzieliśmy, że będziemy mieli wszystkich przeciwko nam. Ale to jest logiczne, i takie sytuacje sprawiają, że nasz zespół się jeszcze mocniej wiąże ze sobą. Przeciwności nas umacniają – mówi.Zadowolony z postawy Brazylijczyków był oczywiście prezydent Brazylijskiej Federacji Siatkarskiej, Ary Graca.Jestem niezwykle szczęśliwy z kolejnego złotego medalu. Chłopcy byli gotowi do walki o niego i spisali się wyśmienicie. Zasługują tylko na same pochwały – zakończył Graca.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved