Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piecobiogaz Murowana Goślina już w IV rundzie Pucharu Polski

Piecobiogaz Murowana Goślina już w IV rundzie Pucharu Polski

Siatkarki KS Piecobiogaz wygrały z Gedanią Żukowo i awansowały do IV rundy Pucharu Polski. W meczu rozegranym w nowej hali w Murowanej Goślinie emocje były tylko w pierwszym secie.Piecobiogaz czeka teraz na rywala, którego wyłoni mecz Legionovii z PTPS Piła.

Gedania słabo rozpoczęła sezon i liczyłyśmy się z tym, że możemy wygrać w trzech setach. Co nie znaczy, że zlekceważyłyśmy rywala. Co to, to nie. W tym zespole są przecież zawodniczki, która grały w ekstraklasie – powiedziała po meczu Małgorzata Jeromin, która do Piecobiogaz trafiła właśnie z Gedanii.

Nie ma co jednak ukrywać, że zespół gospodyń przystąpił do spotkania mocno rozkojarzony. Szwankowało przyjęcie, nie było kończącego ataku, nie brakowało też własnych błędów. Skorzystały z tego rywalki, które prowadziły już 19:12. Wtedy jednak na zagrywkę poszła Dominika Nowakowska, która konsekwentnie raziła swoimi serwisami Justynę Sachmacińską. W efekcie zespół z Murowanej Gośliny raz za razem mógł wyprowadzać kontry, które z precyzją kończyła Magdalena Fedorów.

Szybko więc na tablicy wyników pojawił się remis 20:20. Później siatkarki z Murowanej Gośliny miały jeszcze dwie piłki setowe, których jednak nie wykorzystały. Raz przed szansą rozstrzygnięcia partii na swoją korzyść stanęły też gdańszczanki. I one jednak nie potrafiły postawić kropki nad "i". W tej nerwowej końcówce najwięcej szczęścia miała Nowakowska, po której ataku piłka zatańczyła na siatce i spadła po stronie Gedanii.

W dwóch następnych odsłonach walki było już na lekarstwo. Rywalki sprawiały wrażenie jakby walczyły ze sobą, a nie z przeciwniczkami. W takiej sytuacji siatkarki Piecobiogaz mogły sobie pozwolić nawet na liczne błędy. W drugim secie zepsuły aż pięć zagrywek, a mimo to wygrały tę partię do 14! – Rywalki w tym meczu miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Gra im się ewidentnie nie układała – oceniła Jeromin.

Po tym zwycięstwie zespół Piecobiogazu awansował do IV rundy Pucharu Polski. W niej zmierzy się ze zwycięzcą meczu Legionovia Legionowo – PTPS Piła. Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się 27 października w Murowanej Goślinie.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Gedania Żukowo 3:0
(28:26, 25:14, 25:16)

KS Piecobiogaz: Jeromin, Nowakowska, Fedorów, Lubera, Strządała, Walawender, Narożna (libero) oraz Wyrwa i Trojan
Gedania: Gorszyniecka, Reimus, Kucharska, Łukasik, Sachmacińska, Bryczkowska, Krukowska (libero) oraz Gajewska