Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Londyn 2012 kolejnym celem Kubańczyków

Londyn 2012 kolejnym celem Kubańczyków

fot. archiwum

Dotychczas kubańskie media niewiele uwagi poświęcały siatkówce. Zmieniło się to dwa dni temu, kiedy nieobliczalni kubańscy siatkarze zostali wicemistrzami świata. Portale internetowe od razu zwróciły uwagę na ten sukces, chwaląc zarówno zawodników jak i trenera.

Kubańczycy wrócili do kraju w poniedziałek w nocy, ze srebrnymi medalami mistrzostw świata, po szesnastu dniach walki w turnieju. Młodzi siatkarze osiągnęli ogromny sukces – docierając do finału mundialu ponownie wprowadzili swoją reprezentację do elity światowej siatkówki.

Na lotnisku Jose Marti czekał na całą drużynę Christian Jimenez – prezes Narodowego Instytutu Sporu, Kultury Fizycznej i Rekreacji, który nie krył dumy ze swoich rodaków i tego, co zrobili dla całego sportu na Kubie. Jimenez podkreślił, że radość z sukcesu i postawy zawodników jest niesamowita, tym bardziej, że nikt na tak młody zespół, którego średnia wieku wynosi zaledwie 22,6 lat, nie stawiał. Tymczasem zwyciężyła zespołowość i ponadprzeciętne zdolności. Prezes Jimenez podziękował zawodnikom za to, że udźwignęli presję kibiców zgromadzonych we włoskich halach i dodał, że do tak świetnej gry poprowadził ich patriotyzm, honor, miłość i szacunek dla rodziny, ludzi, kubańskich przywódców oraz rewolucji.

Razem z Jimenezem wicemistrzów świata przywitał prezydent Kubańskiego Komitetu Olimpijskiego Jose Ramon Fernandez, który podziękował im w imieniu całego kubańskiego narodu za godne reprezentowanie kraju i za radość, jaką przynieśli im, docierając do finału włoskiego mundialu.Również trener Orlando Samuels Blackwood, który identyczny wynik osiągnął z reprezentacją Kuby dwadzieścia lat temu na mistrzostwach w Rio de Janeiro, nie krył zadowolenia z postawy swych podopiecznych, mimo przegranej w dość kiepskim stylu w meczu finałowym. Blackood stwierdził też, że dwadzieścia lat temu jego podopieczni byli przygotowani na zdobycie miejsca na podium, w przeciwieństwie do obecnej drużyny, dlatego tym bardziej należy docenić to, co udało im się osiągnąć. Na zakończenie Samuels powiedział, iż on i jego zespół chcą w dalszym ciągu wygrywać i teraz muszą skupić się na awansie na igrzyskach w Londynie, na których to także zamierzają święcić triumfy.

źródło: inf. własna, radiorebelde.cu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved