Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rosjanki wygrywają turniej w Dąbrowie Górniczej

Rosjanki wygrywają turniej w Dąbrowie Górniczej

Avtodor - Metar Chelyabinsk został triumfatorem Tauron Cup 2010. Rosjanki w dwudniowym turnieju w Dąbrowie Górniczej wygrały wszystkie spotkania. W ostatnim meczu tego turnieju w czterech setach pokonały one siatkarki VfB Suhl.

Do sukcesu przyczyniła się pewna gra w ataku oraz przyjęciu. Dzięki tym elementom Niemki schodziły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:4. Przewaga utrzymywała się do stanu 14:11, kiedy to drużyna z Suhl nie mogła przebić się przez rosyjską ścianę. Trzy „czapy" pod rząd zwiastowały zaciętą końcówkę, tak jednak się nie stało. Niemki szybko przypomniały sobie jak skutecznie omijać blok i pewnie zmierzały do wygranej. Nie pomogły nawet wskazówki rosyjskiego szkoleniowca Igora Filishtynskyego, który musiał wziąć czas przy stanie 20:14. Poza tym warto dodać, że dzisiejszego dnia był podejrzanie spokojny.

Drugi set to już powrót do świetnej gry zespołu z Rosji. Przez większość czasu zespół utrzymywał czteropunktową przewagę, skutecznie w tym pomogła odrzucająca od siatki zagrywka. Dobrą zmianę zanotowała Evgeniya Kozhukhova, która weszła za słabo sprawującą się Mariyę Samoyilową. To właśnie między innymi dzięki jej mocnym atakom, zespół ustabilizował grę w ofensywie. Chociaż zawodniczki z Niemiec starały się z całych sił, niestety musiały uznać wyższość Rosjanek, przegrywając seta do 21.

Trzecia odsłona to dalszy ciąg dominacji drużyny z Rosji. Rażące błędy drużyny przeciwnej w grze obronnej i ataku nie pozwoliły nawiązać walki. Set wygrany przez Chelyabinsk 25:15.

Ostatnia partia nie przyniosła znaczących zmian. Na początku niespodziewanie zespół z Niemiec wyszedł na prowadzenie 5:1, ale szybko roztrwonił tę przewagę. Przez resztę seta Rosjanki kontrolowały przebieg gry, skutecznie uniemożliwiając grę przeciwniczkom. Momentami zespół VfB Suhl sprawiał wrażenie, jak gdyby chciał jak najszybciej zejść z parkietu i wracać do domu. Wygrana Avtodoru w ostatnim meczu tylko potwierdziła zwycięstwo w całym turnieju.

Avtodor Metar Chelyabinsk – VfB Suhl 3:1

źródło: mks.dabrowa.pl