Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowy AZS Białystok i jego nowa atakująca

Nowy AZS Białystok i jego nowa atakująca

fot. archiwum

Zmiany, zmiany, zmiany przechodzi zespół z Białegostoku. Ekipę Wiesława Czai zasili grająca na ataku Anna Klimakova. Rosjanka zastąpi kontuzjowaną Małgorzatę Cieślę, ale na tym nie koniec. Na Podlasiu doszło do zmiany w zarządzie i... w nazwie klubu.

Jak donosi Gazeta Współczesna przesądzony jest już transfer do Białegostoku rosyjskiej atakującej, Anny Klimakovej. Siatkarka została wypożyczona z Urałoczki, gdzie nie miałaby szans na grę ze względu na fakt, że Jekaterinburgu pierwszą bombardierką jest niezwykle doświadczona Oksana Kovalczuk. Do gry na Podlasiu Klimakovą namówił jej trener, Nikolaj Karpol, który bardzo dobrze zna się z białostockimi działaczami. – W Baranowiczach obserwowałam drużynę AZS-u. Bardzo mi się spodobała jej gra i atmosfera panująca w zespole. Dlatego jestem zdecydowana na przejście do Białegostoku – mówi nowa zawodniczka w zespole Wiesława Czai.

Ostatni rok Klimakova również spędziła na wypożyczeniu, ale w słabszej lidze izraelskiej. W przeszłości występowała w młodzieżowych reprezentacjach Rosji, co mówi wiele o skali jej talentu. W składzie AZS- zastąpi kontuzjowaną Małgorzatę Cieślę. Grała nawet w koszulce z takim nazwiskiem, a trener Wiesław Czaja żartował nawet: – To Gosia po operacji plastycznej. Zeznaje jako świadek koronny w ważnej aferze – żartuje szkoleniowiec AZS-u. Ale to nie koniec transferów. W Białymstoku wciąć poszukują środkowej. W najbliższym czasie w zespole będzie testowana zawodniczka grająca na tej pozycji.

Zmiany na Podlasiu nie dotknęły tylko siatkarek. W klubie nie pracuje już Michał Cybulski, dotychczasowy pełnomocnik zarządu. Do władz wszedł natomiast Sebastian Humbla, zajmujący się marketingiem sportowym. Kolejna zmiana ucieszy chyba wszystkich sympatyków klubu. Po kilku latach łamania sobie języka na kilkuczłonowej nazwie drużyny, wraca ona do tradycyjnego skrótu AZS – bez poprzedzania go listą sponsorów .źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved