Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Chcemy za wszelką cenę utrzymać się w I lidze

Marcin Wojtowicz: Chcemy za wszelką cenę utrzymać się w I lidze

fot. archiwum

Sparta Warszawa po trzech kolejkach dalej nie zdobyła nawet punktu. Jednak w meczu z AZS-em UEK Kraków pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.  Mimo wszystko trener Sparty zdaje sobie sprawę, że jego ekipa jest kandydatem do spadku.

Sparta Warszawa w poprzednim sezonie grała w II lidze, zakończyła rywalizacje w swojej grupie dopiero na trzecim miejscu. Mimo tego zawodniczki ze stolicy grają obecnie na zapleczu PlusLigi Kobiet. Wszystko za sprawą umowy z Budowlanymi Toruń, które odstąpiły Sparcie swoje miejsce w lidze. Warszawianki są stawiane jako główny kandydat do spadku. Jak dotąd ta opinia się potwierdza, ponieważ zdołały wygrać tylko jednego seta, w trzech meczach. – Chcemy za wszelką cenę utrzymać się w I lidze. Musimy to osiągnąć tym składem, jakim dysponujemy. Moje zawodniczki mają potencjał, ale brakuje im jeszcze ogrania, zdecydowania i pewności siebie – powiedział Marcin Wojtowicz. Na to potrzeba trochę czasu, pracujemy ciężko i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć ten cel. Nie jesteśmy pozbawieni szans. Jednak jestem świadomy tego, iż będzie to bardzo trudno osiągnąć – dodał szkoleniowiec Sparty.

Młode siatkarki są bardzo zdeterminowane, by zdobywać punkty. Szczególnie widać to było podczas spotkania z AZS-em UEK Kraków. W dwóch, z trzech bardzo wyrównanych odsłon warszawianki przegrały w samej końcówce. Z pewnością, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zabrakło im trochę doświadczenia i szczęścia. – Cały czas się rozwijamy. Mało brakowało, a byśmy sprawili niespodziankę w Krakowie. Jeszcze forma naszego zespołu nie jest ustabilizowana. Nie potrafimy grać na jednym poziomie, chyba to jest główny powód, dla którego nie zdobyliśmy jeszcze punktów – tłumaczył Wojtowicz.

Trener Sparty nie przejmuje się opinią, że jego ekipa jest głównym kandydatem do spadku. Wręcz przeciwnie, odpowiada mu taka rola. – Pasuje nam rola głównego kandydata do spadku, ponieważ tak nas traktują inne drużyny. Możemy wtedy zaskoczyć naszą dobrą grą – stwierdził.* Autor: Łukasz Płócienniczak
* więcej na SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved