Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ruszył kolejny sezon Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Ruszył kolejny sezon Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 09.10.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się I kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

To wyjątkowy sezon przede wszystkim ze względu na ilość startujących drużyn. 48 zespołów w tym 11 kobiecych, to absolutny rekord w historii łódzkich rozgrywek amatorskiej siatkówki. W tym roku organizatorzy pomyśleli również o aspekcie zdrowotnym zawodów i zadbali o rehabilitację oraz odnowę biologiczną uczestników rozgrywek. Podczas każdej kolejki ligowej zawodnicy będą mogli m.in. skorzystać z masaży, oraz z bezpłatnego zaopatrzenia w podstawowy sprzęt ortopedyczny.

Już pierwsze rozegrane w sobotę mecze udowodniły, że ilość nowych drużyn przedkłada się również na jakość prezentowanych przez nich umiejętności. Nowe zespoły męskie – ZSP 20 Warecka, LKS Słowik, Clean&Eco, Elma-RK oraz żeńskie – Acero Lamia, Energia Pabianice, Junior Piątkowisko i Piórkowscy Dmosin pokazały, że pomimo debiutanckiej tremy, będą niezwykle wymagającymi przeciwnikami dla bardziej doświadczonych drużyn występujących już w lidze amatorskiej.

W Ekstraklasie kobiet, najciekawszy mecz rozegrały ubiegłoroczne brązowe medalistki Dream Team, które wygrały 3:1 z piątym zespołem poprzedniego sezonu Tsunami (Volleydolls). Bardzo dobrze zaprezentowały się panie z Acero Lamia, które zdaniem wielu obserwatorów mogą w tym sezonie pomieszać szyki ubiegłorocznym mistrzyniom – TKKF Dzikusy I i wicemistrzyniom – Cehini (Lider).

W Ekstraklasie mężczyzn rozegrany został tylko jeden mecz, w którym Fantom pokonał 3:2 Lozamet. Pozostałe drużyny przełożyły swoje spotkania m.in. z powodu zaproszenia do udziału w turniejach wraz z drużynami grającymi w ligach zawodowych.Prawdziwe niespodzianki pojawiły się w I lidze. Największa, to zwycięstwo beniaminka drużyny Piwożłopy w meczu ze spadkowiczem z Ekstraklasy Uniwersytetem Medycznym (3:1). Kolejna to porażka innego spadkowicza z najwyższej ligi PGE S.A. z przedostatnią drużyną poprzedniego sezonu PKO Bankowy OFE (2:3).

Pierwsze mecze II lidze pokazały, że będzie to chyba najbardziej wyrównany sezon w tej klasie rozgrywkowej. Na otwarcie aż trzy mecze zakończyły się wynikiem 3:2, a jeden 3:1. Minimalnie lepsze okazały się drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłym sezonie – Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, AMC, Brukland, ale wskazanie już dziś faworyta byłoby zadaniem niezwykle karkołomnym.

Również w III lidze wytypowanie pierwszej trójki jest praktycznie niemożliwe. Nawet drużyny, które przegrały swoje pierwsze spotkania pokazały, że mają duży potencjał i niezłe umiejętności, a obecnie największym ich problemem jest brak doświadczenia. Mamy nadzieję że, po oswojeniu się z atmosferą ligi i klimatem prawdziwych zawodów siatkarskich w pełni zaprezentują swoje możliwości.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 16.10.2010 (sobota) w godzinach 8-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

Wyniki I kolejki

Ekstraklasa kobiet

Energia - Dzikusy II     0:3
Jutrzenka - Piórkowscy 3:0
Dream Team - Tsunami 3:1
Cehini - Wyborowe 3:0
Junior - Acero Lamia 0:3

Ekstraklasa mężczyzn

Lozamet - Fantom    2:3

I liga mężczyzn

PGE S.A. - PKO Bankowy  2:3
Sborna - Venta PAO 3:2
Piwożłopy - Uniw. Med. 3:1
Sokół I - Popularni 3:1

II liga mężczyzn

SWSPiZ - Volley Team 3:2
Izba Celna - Brukland 2:3
Easy - AMC 2:3
Itaka Film - Energeo 1:3

III liga mężczyzn

Dell - Pickup Diablo   3:2
Warecka - ZWiK 0:3
Delecta - Soma Club 3:2
Sokół II - LKS Słowik 3:0
Elma - RK-CLEAN&ECO 3:1
Frontica - ŁKS Głuchych 2:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved