Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Wypowiedzi po meczu finałowym

MŚ: Wypowiedzi po meczu finałowym

fot. archiwum

- Jesteśmy związani z Włochami, którzy też mają w dorobku trzy złote medale MŚ, a w przeszłości byli naszym siatkarskim wzorcem - mówił po meczu finałowym Bernardo Rezende. - Osiągnęliśmy więcej niż sobie zakładaliśmy - dodał Orlando Blackood.

Raul Diago (prezydent siatkarskiej federacji Kuby): – Srebrny medal oznacza wiele dla kubańskiej siatkówki męskiej. To najlepszy rezultat, od czasów, kiedy osiągnęliśmy nasz najlepszy dotąd wynik w historii, a to było 20 lat temu w Rio de Janeiro w Brazylii. Jest to też coś bardzo niezwykłego i charakterystycznego, bo mamy najmłodszy zespół, spośród tych, które brał udział w tych mistrzostwach.

Orlando Samuel Blackood (trener reprezentacji Kuby): – Zespół był zmęczony i nie odzyskał mocy po wczorajszym spotkaniu. Rozegraliśmy cztery pięciosetowe spotkania, to dużo, ale jestem bardzo szczęśliwy i za razem dumny z mojego zespołu, bo osiągnęliśmy więcej niż sobie zakładaliśmy i niż mogliśmy się spodziewać przed turniejem.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): – Dzisiejszy mecz był naszym najgorszym w całym tym turnieju. Również przeciwko Serbii we wcześniejszej fazie Mistrzostw nie zagraliśmy najlepiej, ale nie tak źle, jak dziś. Nie mogliśmy zrobić nic, staraliśmy się serwować mocnej, ale bez skutku. Brazylia natomiast zagrała świetnie Srebrny medal oznacza dla nas bardzo dużo, a w przyszłości możemy osiągnąć jeszcze więcej.Wilfredo Leon (przyjmujący reprezentacji Kuby): – Rytm gry Brazylii był zdecydowanie lepszy niż podczas naszej poprzedniej konfrontacji, to normalne, ponieważ było to podczas pierwszej fazy turnieju, a zespoły grają coraz lepiej z meczu na mecz. Myślę, że to dla nas duża zaliczka, zakończyć turniej, który odbywa się co cztery lata, na drugim miejscu.

Rodrigao (środkowy reprezentacji Brazylii): – Jestem podekscytowany tym trzecim złotym medalem Mistrzostw Świata. Rozegraliśmy świetny finał, nie pozwalając Kubańczykom złapać ich tempa gry. To wielki wynik dla mnie i dla wszystkich Brazylijczyków, ale naszym następnym celem jest teraz Olimpiada w Londynie.

Dante Amaral (przyjmujący reprezentacji Brazylii): – To mój trzeci tytuł i raz jeszcze jest to dla mnie niewiarygodna radość. Nasz zespół jest w stanie rozwiązywać trudne sytuacje i to jest chyba jedna z tajemnic naszego sukcesu.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i narzuciliśmy swój rytm gry. Moi siatkarze to niesamowita grupa, zdolna do ciągłego polepszania swojej gry ciężką pracą i praktyką. Dzięki temu zwycięstwu jesteśmy niejako związani z Włochami, którzy też mają w dorobku trzy złote medale MŚ, a w przeszłości byli naszym siatkarskim wzorcem.

źródło: FIVB, przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved