Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krispol lepszy od Olimpii

II liga M: Krispol lepszy od Olimpii

Od zwycięstwa 3:1 nad Olimpią Sulęcin rozpoczęli nowy sezon drugoligowi siatkarze Krispolu Września. Drużyna Krzysztofa Wójcika przegrała wprawdzie pierwszego seta, ale w kolejnych nie dała już rywalom żadnych szans.

Przedstawiciele klubu z Wrześni nie ukrywają, że celem zespołu w tych rozgrywkach jest udział w fazie play-off. – W poprzednim sezonie niewiele nam brakowało, ale wówczas nie mieliśmy odpowiedniego składu. Obecna drużyna jest już przygotowana na to, by wejść do "czwórki" i zagrać w niej na luzie – mówił trener Krispolu po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w towarzyskim memoriale Tomasza Zajączkowskiego. W sobotę jego podopieczni potwierdzili, że są dobrze przygotowani do walki o czołowe lokaty.

I nie zmienia tego nawet fakt, że pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Sulęcinia. – Jak się za bardzo czegoś chce, to czasami nie wychodzi – tłumaczył postawę swoich podopiecznych Krzysztof Wójcik. W kolejnych partiach gospodarze już nie byli tak spięci i bez najmniejszych problemów punktowali rywali. – Dobrze graliśmy zagrywką, a także w bloku i z kontry – oceniał Wójcik, który mały moment zwątpienia miał w ostatniej odsłonie. – Olimpia prowadziła 8:6 i bałem się, że może dojść do tie-breaku. Ale bardzo dobrą zmianę dał Bartłomiej Wojnowski i wszystko wróciło do normy – komentował opiekun Krispolu.

Krispol Września – Olimpia Sulęcin 3:1
(19:25, 25:13, 25:15, 25:19)