Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Czy nastąpi ruch na trenerskim rynku pracy?

Czy nastąpi ruch na trenerskim rynku pracy?

fot. archiwum

Zakończony w niedzielę siatkarski mundial jednym przyniósł radość i spokojny byt, innym niepewność oraz czas rozliczeń i pożegnań. Szkoleniowiec mistrzów świata Bernardo Rezende do kraju wrócił z tarczą. Jego koledzy po fachu - Bagnoli, Anastasi i Castellani z drżeniem serca czekają na decyzję siatkarskich władz.

Bernardo Rezende, którego kontrakt z brazylijską federacją jest umową ustną odnawianą każdego roku, może spać spokojnie. Z nękaną kontuzjami kadrą wygrał trzecie z rzędu mistrzostwo świata, a jego podopieczni, po turniejowych wzlotach i upadkach, w najważniejszych momentach rywalizacji pokazali całemu światu jak powinni walczyć mistrzowie.

Na konferencji prasowej podsumowującej występ Włochów Andrea Anastasi nie był zbyt rozmowny. – To nie jest dobry czas na składanie deklaracji. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość – mówił, komentując pogłoski o rozstaniu z reprezentacją. W zakulisowych rozmowach można było natomiast usłyszeć, że nawet gdyby Anastasi zdobył medal, rodzima federacja nie zamierzała przedłużyć z nim kontraktu. W dziennikarskim obiegu pojawiły się dwa nazwiska następców – Rezende i De Giorgi.

Pierwszy stanowczo jednak uciął pogłoski. – Moje relacje z brazylijską federacją są jak związek małżeński – jeśli wszystko jest ok, trzymamy się razem. Dlatego na razie nie wybieram się ani do Italii, ani też do Polski.Drugi od dawna wymieniany jest w gronie pretendentów do przejęcia schedy po Anastasim, ale na chwilę obecną powstrzymuje się od jakichkolwiek komentarzy.

Castellani to dobry trener, nie wyrzucajcie go – apelował w rozmowie z polskimi dziennikarzami nieco zaskoczony Bernardo Rezende.Rok temu zdobył złoty medal. Teraz pechowo przegrał dwa mecze w trudnej grupie i ma kłopoty. Moim zdaniem zasługuje na drugą szansę.

* Ilona Kobus (plusliga.pl)
więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved