Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Augustyn: Liga rządzi się swoim prawami

Artur Augustyn: Liga rządzi się swoim prawami

fot. archiwum

Artur Augustyn w najbliższym sezonie zagra w zespole CV Mitteldeutschland (klub wcześniej występował pod nazwą VC Bad Dürrenberg/Spergau). - Na pewno się nie poddamy i w każdym meczu damy z siebie 100% - mówi 28-letni środkowy.

Jak ocenisz niedawno zakończony turniej w Ełku w wykonaniu twojej drużyny?

Artur Augustyn:Na początku chciałbym podziękować wszystkim kibicom za wspaniały doping oraz organizatorom, którzy zaprosili naszą drużynę na ten turniej. Zagraliśmy nieźle w pierwszym spotkaniu z Warszawą, które wygraliśmy 3:0. Szkoda na pewno meczu z Olsztynem, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Z Delectą Bydgoszcz niestety nie mógł zagrać Mark Siebeck i środkowy Christian Langer. Po za tym w pierwszym secie trzeci zawodnik występujący na pozycji środkowego doznał kontuzji pęknięcia palca. Mimo to pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i przegraliśmy po niezwykle wyrównanej walce.

Do rozgrywek niemieckiej Bundesligi pozostały jeszcze dwa tygodnie. Jak ocenisz formę swojej drużyny przed ligą?Na dzień dzisiejszy nasza forma jest dobra. W spotkaniach sparingowych pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, ale liga rządzi się swoimi prawami i wszystko zależny od nas samych, jak przystąpimy do pierwszego pojedynku w Bundeslidze.

W poprzednim sezonie występowałeś w zespole evivo Düren. Teraz grasz w drużynie z Dürrenberga. Jakie są zatem istotne różnice pomiędzy tymi zespołami?

Ciężko na ten moment powiedzieć, ponieważ w poprzednim sezonie evivo miało zupełnie inny skład niż teraz. Teraz zespół z Düren ma jeszcze większe problemy zdrowotne aniżeli w poprzednim roku. Christian Dünnes, który jest nominalnym atakującym ma grać jako przyjmujący. Tak się złożyło, że to właśnie z nimi zagramy pierwszy mecz w lidze. Jestem bardzo zmobilizowany i z niecierpliwością czekam na ten pojedynek.

Czy przed ligą zagracie jeszcze jakieś spotkania sparingowe?

Graliśmy w miniony czwartek spotkanie sparingowe z drużyną z niemieckiej Bundesligi. Prawdopodobnie przez następne dwa tygodnie nie będziemy już grali żadnych meczów kontrolnych. W najbliższy piątek będziemy mieli jeszcze prezentacje klubu i zawodników.

Kto twoim zdaniem jest największym faworytem do wywalczenia mistrzostwa Niemiec?

– Na pewno VfB Friedrichshafen jest jednym z głównych faworytów. Z tego co wiem poważnie wzmocniły się też drużyny z Haching i Berlina. Myślę, że te trzy zespoły będą walczyć o zwycięstwo w całej lidze. My też na pewno się nie poddamy i w każdym meczu damy z siebie 100%.

* Rozmawiał Przemysław Wróblewski

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved