Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki po raz drugi pokonały reprezentację Czech

Polki po raz drugi pokonały reprezentację Czech

Reprezentacja Polski seniorek pokonała w Szczyrku Czechy 3:0. Było to drugie sparingowe spotkanie podopiecznych Jerzego Matlaka przeciwko Czeszkom. Wczoraj polskie siatkarki wygrały z rywalkami takim samym stosunkiem setów.

W niedzielnym spotkaniu Czeszki zdecydowanie wyżej postawiły poprzeczkę niż dzień wcześniej. Biało-czerwone w pierwszej partii po akcjach Anny Werblińskiej i Agnieszki Bednarek-Kaszy prowadziły już 16:11, ale po chwili był remis 18:18. W końcówce czeski zespół obronił dwa setbole, jednak udane ataki Joanny Kaczor i Werblińskiej przesądziły losy seta.

Podobnie mecz przebiegał w kolejnych odsłonach. W drugim secie Polki wygrywając 16:14 straciły pięć punktów z rzędu. Udana gra pod siatką Katarzyny Gajgał, a potem kilka błędów Czeszek sprawiły, że podopieczne Jerzego Matlaka odzyskały prowadzenie (21:20). Decydujący punkt zdobyła wracająca do wysokiej formy Małgorzata Glinka-Mogentale.

Trzeci set zapowiadał gładkie zwycięstwo gospodyń, ale po drugiej przerwie technicznej w grze Polek znów coś się zacięło. Rywalki szybko odrobiły pięciopunktową stratę. Niemoc polskiej drużyny przełamała Kaczor, a w końcówce as serwisowy Gajgał odebrał nadzieję drużynie gości na korzystny wynik.

Polska przygotowuje się w Szczyrku do mistrzostw świata, które w dniach 29 października – 14 listopada odbędą się w Japonii. W pierwszej fazie mistrzostw świata Polki w ramach grupy A rywalizować będą z Japonią, Serbią, Peru, Algierią i Kostaryką.

W dodatkowych setach rozegranych na życzenie trenerów Polki wygrały 25:21 i 15:5.

Polska – Czechy 3:0
(26:24, 25:22, 25:21)

Polska: Sadurek, Gajgał, Bednarek-Kasza, Glinka, Werblińska, Kaczor, Zenik (libero) oraz Kosek, Okuniewska, Jagieło, Wołosz, Szczurek, Zaroślińska i Maj (libero)

źródło: onet.pl, PZPS