Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Pewne zwycięstwo Indykpolu

Młoda Liga: Pewne zwycięstwo Indykpolu

W drugiej kolejce Młodej Ligi w Hali Kortowo w Olsztynie spotkali się młodzi siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn oraz Tytanu AZS Częstochowa. Gospodarze po czterosetowym pojedynku pokonali podopiecznych Wojciecha Szczuckiego.

Początkowa część pierwszego seta charakteryzowała się zepsutymi zagrywkami po obu stronach. Przewagę mieli jednak podopieczni Wojciecha Szczuckiego, wygrywając seta 25:21. Drugi set rozpoczął się silną zagrywką siatkarzy z Olsztyna. Pozwoliło to na wypracowanie dużej przewagi, która utrzymała się do końca seta. Siatkarze z Częstochowy popełnili dużo błędów. Indykpol AZS UWM Olsztyn wygrał drugą partię 25:16. Kolejny set również rozpoczął się przewagą podopiecznych Sergiusza Salskiego. Najwyższa przewaga olsztynian utrzymywała się przy stanie 23:10. Trzeci set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:15.

W czwartej partii, przy prowadzeniu Indykpolu AZS UWM Olsztyn 16:8 trener częstochowian Wojciech Szczucki poprosił o czas. Jednak to zespół z Olsztyna dalej dominował na boisku pod względem mocnej, taktycznej zagrywki, bloku i ataku. Przy stanie 24:15, częstochowianie zagrywką w aut przyczynili się do zwycięstwa podopiecznych Sergiusza Salskiego 25:15.

Poza pierwszym setem olsztynianie wyraźnie dominowali na parkiecie. Kilkoma asami serwisowymi popisał się rozgrywający Wojciech Włodarczyk. W ataku skuteczni byli Łukasz Olender, Jakub Urbanowicz i Piotr Łukasik. Na trybunach znaleźli się m.in. Mariusz Sordyl, Leszek Urbanowicz i prezes Mariusz Szyszko, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom młodych i utalentowanych siatkarzy.

* Autor relacji: Kinga Rutecka (mlodaliga.pl)

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Tytan AZS Częstochowa 3:1
(21:25, 25:16, 25:15, 25:15)