Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Obiecałem Castellaniemu, że dajemy mu szansę

Mirosław Przedpełski: Obiecałem Castellaniemu, że dajemy mu szansę

fot. archiwum

Do 19 października trener Castellani ma przestawić raport dotyczący jego pracy z reprezentacją Polski. Mirosław Przedpełski do tego czasu nie będzie podejmował decyzji w kwestii pozostania Castellaniego na stanowisku szkoleniowca kadry narodowej.

– Przede wszystkim musi być totalna analiza tego, co się zdarzyło – mówi w wywiadzie dla Radia Polska Siatkówka prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. Trener Castellani z punktu widzenia trenerskiego powinien wiedzieć, co zrobił źle i dlaczego taka sytuacja zaistniała. A po drugie musimy wiedzieć, jaką ma wizję i jaki ma plan, bo żeby postawić na niego po raz drugi, to musimy być wszyscy przekonani bardzo mocno do tego, że wie, co chce zrobić.

– Ja znam jego umiejętności trenerskie i wiem, że zawodnicy są zadowoleni, że ma bardzo dobry program, ale czegoś jednak zabrakło w tym wszystkim. Siatkówka w Polsce to zbyt duża sprawa, żeby po prostu powiedzieć próbujemy jeszcze raz. Po prostu trzeba być przekonanym, że ta próba się powiedzie.

Do czasu przedstawienia sprawozdania przed dotychczasowego trenera reprezentacji PZPS nie podejmował, ani nie będzie podejmował żadnych poważnych rozmów w kwestii wyboru nowego szkoleniowca. – Nic nie dyskutujemy jeszcze, z nikim nie rozmawialiśmy, to są tylko plotki – wyjaśnia Przedpełski. – Na pewno trzeba w jakiś sposób odmieniać reprezentację. Mnie się bardzo podobało to, co zrobili Serbowie. Zostali starzy zawodnicy, ale to oni próbują dociągnąć do młodych, a nie odwrotnie, że przychodzi młodzież i ma zachowywać jak pozostali. Ale to jest tylko moja teorię. Castellani musi nam przedstawić swoją wizję, a ja i większość z nas musi być do tego przekonana.Decyzja o tym, kto poprowadzi biało-czerwoną drużynę narodową zapaść może  nawet w ciągu jednego dnia po przestawieniu oczekiwanego raportu. – Nikogo nie można przetrzymywać. Albo to będzie Castellani, albo ktoś nowy. Obiecałem trenerowi Castellaniemu, że dajemy mu szansę i w tej chwili naprawdę z nimi nie rozmawiamy – kończy wypowiedź Mirosław Przedpełski.

* Wypowiedzi: Radio Polska Siatkówka

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved