Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Nasza gra może być lepsza

Ljubo Travica: Nasza gra może być lepsza

fot. archiwum

W zakończonym turnieju w Krośnie grająca bardzo okrojonym składem Resovia Rzeszów zajęła drugie miejsce. - Nasza gra cały czas może być lepsza - mówi Ljubo Travica, którego zapytaliśmy o występ na turnieju, przygotowania, a także o zbliżający się sezon.

Ostatnie spotkanie nie można uznać do udanych. Czy czuje pan pewien niedosyt po tym meczu, jakie są pańskie refleksje na gorąco?

Ljubo Travica:To są mecze przygotowawcze w których możemy wypróbować wszystkie możliwości. Były momenty, że graliśmy dobrze, ale chwilami byliśmy też bardzo daleko od najlepszej formy. Mogłem obserwować, że w danej chwili jeden gra lepiej drugi gorzej i to bardzo pomaga w przygotowaniach. W turnieju nie interesował nas tyle wynik co praca – dzisiaj rano przeprowadziliśmy trening także na pewno ciężko grało się zawodnikom ten mecz. Robimy pewien program, który ma nas przygotować do początku ligi i to jest jeden z jego etapów. Wynik mógłby być inny, ale nie mogę być niezadowolony.

W turniejach towarzyskich jak sam pan przyznał wynik jest sprawą drugorzędną. Ważniejsza jest niewątpliwie gra zespołu – jak zatem może pan pod tym kątem ocenić swoją drużynę?Nasza gra cały czas może być lepsza. Każdy dzień, tydzień wpływa na poprawę naszej dyspozycji. Nie było kilku zawodników także ciężko ocenić dyspozycje zespołu. Wśród grających byli juniorzy także póki co nie staram się na siłę szukać dobrej gry bo na to jeszcze przyjdzie czas.

Asseco Resovia ma nieco utrudnione zadanie jeśli chodzi o przed ligowe treningi – chociażby rozgrywane aktualnie mistrzostwa świata powodują, że pański zespół wciąż nie może trenować w komplecie. Czy te braki personalne utrudniają przygotowania?

Oczywiście brakuje kilku zawodników, ale ci co są tutaj to bardzo ciężko pracuję. Ich gra w tej chwili też nie jest na najwyższym możliwym poziomie. Forma powinna przyjść na ligę – jeśli pojawi się za szybko to też nie jest dobrze. Sezon jest długi i ważne żeby utrzymać dobrą dyspozycje do samego końca – wtedy gra się najważniejsze spotkania: play-off, puchary krajowe i europejskie.

Trzeci turniej w Krośnie i Resovia wciąż bez zwycięstwa w klasyfikacji generalnej tych rozgrywek. Czy zatem Rzeszów nie ma szczęścia na krośnieńskiej ziemi?

Staram się o tym nie myśleć bo tak jak wspomniałem dla nas wynik nie był tutaj najważniejszy. Może uda się za rok. Cieszę się, że udało mi się tutaj wypróbować kilka wariantów gry.

W jednym z wywiadów wspominał pan, że w tym roku walczycie o jeden złoty medal – nie ważne w których rozgrywkach uda się go zdobyć. Chciałem jednak zapytać które złoto byłoby dla was „najcenniejsze"?

Nie wiem co w Polsce uważa się za najważniejsze. My natomiast bardzo chcielibyśmy grać o złoty medal w lidze. Spróbujemy zagrać w finale – wtedy będziemy mogli sobie pozwolić na więcej. Celujemy w jeden złoty medal, a jaki to się okaże.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved