Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Konrad Pakosz: Po sezonie wysłuchamy wszystkich sugestii

Konrad Pakosz: Po sezonie wysłuchamy wszystkich sugestii

fot. archiwum

- Ten projekt daje szansę rozwoju zawodnikom, którzy często w młodym wieku zmuszeni byli kończyć kariery na skutek trudności z przebiciem się do składu pierwszych drużyn w swoich klubach - mówi o Młodej Lidze Konrad Pakosz, prezes AZS Częstochowa.

Co pan sądzi o inicjatywie powołania rozgrywek Młodej Ligi?

Konrad Pakosz:Uważam, iż jest to projekt, który bardzo dobrze, że wszedł w życie. Prezesi klubów myśleli o nim już 2-3 lata temu. Daje on szansę rozwoju zawodnikom, którzy często w młodym wieku zmuszeni byli kończyć kariery na skutek trudności z przebiciem się do składu pierwszych drużyn w swoich klubach. Może się zdarzyć tak, że w Młodej Lidze ich talent nagle eksploduje. Eksperymentalnie w premierowym sezonie zdecydowaliśmy się dopuścić do tych rozgrywek zawodników do 23 lat. Po sezonie wysłuchamy wszystkich sugestii trenerów i mogą nastąpić zmiany w organizacji i strukturze Młodej Ligi.

Czy trenerzy prowadzący „młodą" drużynę AZS-u będą konsultować się z Markiem Kardosem w sprawie postępów zawodników?Jak najbardziej tak. Trenerzy będą cały czas w kontakcie, będą się wymieniać spostrzeżeniami. Będzie prowadzony monitoring siatkarzy.

Dlaczego pierwszy mecz z Delektą Bydgoszcz częstochowianie jako gospodarze rozgrywali w Płocku?

Naszą drużynę reprezentują zawodnicy Metra Warszawa, a przeciwnikiem byli bydgoszczanie, tak więc po pierwsze były to względy logistyczne. Po drugie chcemy też część tych spotkań rozgrywać w miejscach, gdzie na co dzień nie ma siatkówko na najwyższym poziomie traktując to jako swego rodzaju promocję. Ponadto muszę powiedzieć, ze w Płocku jest całkiem niezły ośrodek szkolenia młodych zawodników.

Gdzie będzie rozegrany najbliższy pojedynek w roli gospodarza z Siatkarzem Wieluń?

Ten mecz nie będzie rozegrany w planowym terminie, tj. 16 października. Będzie on przełożony na późniejszy termin, ponieważ nie dysponujemy halą w tym terminie. Rozegramy go w Częstochowie, ale dokładny termin będzie znany w przyszłym tygodniu.

Drużyna w trakcie sezonu będzie reprezentowana tylko przez siatkarzy Metra Warszawa, czy możemy się spodziewać roszad personalnych w miarę trwania rozgrywek?

– Roszady jak najbardziej będą. Jak mówiłem będziemy cały czas monitorować naszych zawodników i jeśli tylko jakiś talent nagle rozbłyśnie będzie miał otwartą drogę, aby dołączyć do drużyny w Młodej Lidze, a później być może do pierwszego składu seniorów.

Na koniec chciałbym zadać pytanie trochę z innej beczki. Jak wygląda sprawa otwartego przetargu na nazwę Miasta/Gminy/Powiatu? Jakie oferty wpłynęły? Czy Częstochowa wzięła w nim udział?

Niestety w tej sprawie nie mogę udzielić żadnych informacji na tę chwilę. Do 11 października trwa konkurs ofert i do tego czasu musi to pozostać tajne.

Rozmawiał Mariusz Rajek – mlodaliga.pl

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved