Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS Uniwersytet Warszawski wygrywa na początek

II liga M: AZS Uniwersytet Warszawski wygrywa na początek

Akademicy z Warszawy udanie rozpoczęli tegoroczne zmagania. Po wyrównanym, stojącym na niezłym poziomie spotkaniu, pokonali ekipę Campera Wyszków 3:0. Należy jednak powiedzieć, że w każdym z setów toczyła się zacięta walka.

W pierwszym secie obie ekipy grały bardzo nierówno. Zaczęło się od walki punkt za punkt. Jednak po tym, jak przyjmujący Campera Maciej Alancewicz wykorzystał przechodzącą piłkę i wyrównał na 6:6, jego drużyna nagle wpadła w marazm, oddając rywalom 4 punkty z rzędu. To zmusiło znanego niegdyś z występów w barwach AZS Politechniki Warszawa trenera Wyszkowian Piotra Szulca do skorzystania z przerwy. Po wznowieniu gry jego podopieczni stracili jeszcze dwa punkty, ale przy stanie 13:6 dla UW role niespodziewanie odwróciły się. Kolejne dziesięć piłek to koncert gry Campera w obronie, a także świetna dyspozycja Daniela Saczko w polu serwisowym. W tym czasie Wyszkowianie oddali akademikom tylko jeden punkt (przekroczenie linii przy zagrywce) i po bloku rozgrywającego Roberta Kiwiora wyszli na prowadzenie 15:14. Kolejne piłki to ponownie wyrównana walka, aż do stanu 20:20, kiedy to dwudziesty punkt dla AZS zdobył atakiem ze środka Damian Tomaszkiewicz. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali akademicy i po punktowym bloku Jarosława Bączka zwyciężyli 25:22.

Drugą partię lepiej rozpoczęli goście. Po niedokładnym przyjęciu po stronie AZS atakiem z przechodzącej piłki popisał się Robert Iliński, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 4:2. Kolejne trzy punkty padły łupem AZS za sprawą dobrej zagrywki Adama Falkowskiego. W tym momencie byliśmy świadkami dwóch najdłuższych akcji tego meczu okraszonych efektownymi obronami, wyblokami i całą gamą innych elementów, które cieszą oko kibica siatkówki. Dobrze prezentowali się libero AZS Łukasz Michalak i jego vis-a-vis Jacek Obrębski. Pierwsza z wymian skończyła się atakiem Przemysława Gniewka, druga zaś punktowym blokiem tego samego zawodnika. Chwilę później znów skutecznie atakował Gniewek, a z drugiej strony piłkę poza boiskiem umieścił Bączek i Camper prowadził 9:6. Niedługo potem sytuacja obróciła się o sto osiemdziesiąt stopni. Najpierw zablokowany został Gniewek, później dwukrotnie Alancewicz, a ich katem na siatce okazał się przyjmujący z Warszawy Jarosław Bączek. W tym momencie trener Szulc w miejsce Alancewicza wprowadził na boisko Dominika Zalewskiego, który dobrze wszedł w to spotkanie. Przy stanie 19:16 dla akademików najpierw rozgrywający Jakub Pietrasik, zdaniem sędziego, dotknął ręką siatki, później jego koledzy dwukrotnie nadziali się na wyszkowski blok i zrobiło się 19:19. Rywalom tym samym elementem siatkarskiego rzemiosła odpowiedzieli Adam Pempiak do spółki z Falkowskim. Po kilkudziesięciu sekundach akademicy popełnili dwa błędy w ataku i pozwolili Camperowi na wyrównanie 22:22. Mimo to, podobnie jak w pierwszym secie, siatkarze AZS utrzymali nerwy na wodzy w decydującym momencie i wygrali tę partię minimalnie 25:23.

Trzecią odsłonę skutecznym blokiem rozpoczął Adam Falkowski. Po drugiej stronie siatki tym samym popisał się Robert Iliński. Obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 5:4 dla AZS. Wówczas w polu zagrywki stanął Maciej Alancewicz, który w trzecim secie powrócił na parkiet. Najpierw zdobył punkt atakiem, a następnie znakomicie serwował, odrzucając zawodników AZS UW od siatki. Akademicy przerwali tę serię, zdobywając szósty punkt, ale po chwili punkt blokiem zdobył Dominik Zalewski i wynik na tablicy brzmiał 9:6 dla Campera. Podopieczni Olafa Wekera postanowili ruszyć w pogoń. Świetnie w obronie grał Pietrasik, udało mu się również skorzystać z piłki przechodzącej i wyrównać na 13:13. Do stanu 20:20 toczyła się twarda, zacięta walka, ale w końcu goście z Wyszkowa zaczęli popełniać błędy. Najpierw w aut ze środka zaatakował Iliński, a później świetnym blokiem na atakującym Campera popisał się Tomaszkiewicz. Dwa ostatnie punkty dla akademików z Warszawy zdobył atakujący Wojciech Pytlarz i ustalił wynik trzeciego seta na 25:23. Wyszkowianie walczyli dzielnie. O zwycięstwie w poszczególnych setach decydowały spokój i opanowanie w kluczowych momentach, a tego było dziś więcej po stronie gospodarzy.

AZS Uniwersytet Warszawski – Camper Wyszków 3:0
(25:22, 25:23, 25:23)