Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS UAM Poznań wygrywa na inaugurację

II liga M: AZS UAM Poznań wygrywa na inaugurację

Zawodnicy AZS UAM Poznań pokonali w meczu pierwszej kolejki beniaminka drugiej ligi WKS Sobieski Arena Żagań 3:0. Można powiedzieć, że poszło im lekko, łatwo i przyjemnie, bowiem ekipa z Żagania zdołała podjąć walkę tylko w pierwszym secie.

Tłumnie zgromadzeni kibice w żagańskiej hali obserwowali w pierwszym secie bardzo wyrównany pojedynek. W początkowej fazie żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na kilkupunktową przewagę (5:4 , 9:10). Dopiero za sprawą kolejnego skutecznego ataku Wojtysiaka podopieczni Damiana Lisieckiego oddalili się na wydawałoby się bezpieczną odległość (15:11). Co prawda chwilę później po ataku z przechodzącej Hajkowskiego gospodarze byli blisko wyrównania (17:16). Końcówka należała jednak do gości, a seta atakiem ze skrzydła skończył dobrze dysponowany tego dnia Murdzia.

Druga partia od początku toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Skuteczne ataki Murdzi i Wojtysiaka oraz dobra gra w bloku Domonika pozwoliły już na wstępie osiągnąć bezpieczną przewagę nad rywalem (9:4). Zryw w szeregach beniaminka pozwolił chwilę później po udanym bloku zbliżyć się na 10:7, lecz to było wszystko na co było stać gospodarzy w tej partii.

Ostatnia jak się potem okazało partia była bliźniaczo podobno do poprzedniej. Po świetnej zagrywce Janiaka akademicy z Poznania prowadzili już 7:3. Przyjezdni mimo ambitnej postawy gospodarzy dopingowanych przez kibiców do końca kontrolowali przebieg gry, by po asach serwisowych Domonika i Skroka w ostateczności wygrać seta do 15.

WKS Sobieski Arena Żagań – AZS UAM Poznań 0:3
(22:25, 12:25, 15:25)

Sobieski: Rutkowski, Azarko, Woźniak, Hajkowski, Lis, Milczarek, Śląski, Wróblewski, Darnstander, Śmieszek, Janusz, Baumgarten
AZS UAM:
Skrok, Domonik, Obuchowicz,  Janiak, Murdzia, Wojtysiak, Śmietana oraz Sdebel,

Po meczu powiedzieli :

Damian Lisiecki (trener AZS UAM Poznań): – W pierwszym secie było widać dużą nerwowość w naszych szeregach dlatego też wynik tej partii był tak wyrównany . Kolejne 2 sety zagraliśmy już jednak na większym luzie i dlatego też odnieśliśmy w nich przekonujące zwycięstwo. W tym sezonie chcemy powalczyć o awans , nie gramy jeszcze co prawda tak jak byśmy chcieli ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Jędrzej Śląski (kapitan WKS Sobieski Arena Żagań): – Był to pierwszy mecz Sobieskiego w 2 lidze .Już na samym początku musieliśmy się zmierzyć z bardzo mocnym zespołem, który wygrał grupę w tamtym sezonie. Popełniliśmy sporo własnych błędów ale mam nadzieję ,że wyciągniemy wnioski z tej porażki i z meczu na mecz będziemy się prezentować coraz lepiej.