Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsza porażka beniaminka

I liga M: Pierwsza porażka beniaminka

W pojedynku pomiędzy MKS MOS Interpromex Będzin, a BBTS Bielsko-Biała rozegranym w łagiskiej hali, lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:1 i awansowali na 2. pozycję w tabeli, z stratą 2 punktów do lidera. Była to pierwsza porażka beniaminka z Będzina.

Przed rozpoczęciem spotkania, na ręce kapitana MKS MOS Będzin Dariusza Syguły dyrektor Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Witold Grochowski wręczył pamiątkowy puchar za wywalczenie awansu do I ligi.

Pierwszy set był wyrównany, mimo iż goście kilka razy uzyskiwali prowadzenie, to szybko je tracili. Tak było na początku seta, gdy po błędach w ataku będzinian było 4:7, ale dzięki skutecznym blokom Bartosza Dzierżanowskiego MKS prowadził 9:8. A potem było 10:13 po zagrywce punktowej Słowaka Martina Vlka i wyrównanie na po 15 po bloku Świechowskiego. W końcówce ponownie raziła nieskuteczna gra w ataku zagłębiaków, co bez litośnie wykorzystywał Jarosław Lech.

Drugi set od mocnego uderzenia rozpoczął Marcin Kantor, który najpierw mocno zaatakował, a potem zdobył asa serwisowego. Gospodarze powiększyli przewagę i kontrolowali przebieg gry. Przy stanie 11:8 była jednak z najdłuższych wymian tego spotkania, gdzie oba zespoły po pięć razy atakowały, ale bardzo dobrze broniły. Ostatecznie akcję zakończył Damian Zborowski i trener BBTS Przemysław Michalczyk wziął czas dla swojej drużyny. Gra mogłaby się podobać dla kibiców, bo siatkarze nie popełniali błędów, ale set zrobił się w końcówce ponownie jednostronny.

W kolejnych dwóch partiach gra będzińskiego beniaminka nie wyglądała najlepiej, ponieważ ponownie byli bardzo nieskuteczni, bo rywale podbijali większość ich ataków. Trener Rafał Legień robił co mógł, aby zmienić grę swoich podopiecznych, ale przerwy na żądanie oraz zmiany w składzie nic nie pomagały. W trzecim secie bardzo aktywny był nadal Jarosław Lech, a w kolejnym, gdzie goście z Podbeskidzia mieli całkowitą kontrolę. Brylował Kamil Gutkowski i po raz pierwszy w oficjalnych meczach bielsko mogło się cieszyć ze zwycięstwa nad MKS MOS Będzin, którzy w tym roku jak dotąd jeszcze nie przegrali we własnej hali.

– Zawodnicy z Bielska zasłużenie wygrali to spotkanie. Nie ma takiej możliwości, żeby odnieść zwycięstwo, jeśli popełnia się tyle własnych błędów, co my. Siatkarze BBTS-u w porównaniu do nas zagrali przyzwoicie we wszystkich elementach i inaczej skończyć się to nie mogło, jak przegraną – mówił po meczu trener MKS MOS, Rafał Legień. W drużynie gości pojawił się ex-rozgrywający MKS-u, Mateusz Leszczawski. – Mateusz miał dzisiaj tylko sporadyczne wejścia, podobno ma jakiś drobny uraz dlatego trener nie dał mu za wiele pograć. Przemysław Kasparek przechodzili obecnie rehabilitację barku, z którym miał problemy przed dwoma laty. Ciężko powiedzieć, kiedy wróci do gry – poinformował szkoleniowiec, cytowany przez portal sportowezaglebie.pl.

Po tej porażce MKS MOS Będzin mimo że ma taki sam bilans zwycięstw i porażek co dzisiejszy rywal to są na 9. miejscu z stratą 2 punktów do drugiego BBTSu. Kolejny mecz zawodnicy MKSu MOS zagrają już w środę w pucharze Polski z Avią Świdnik.

MKS MOS Interpromex Będzin – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(21:25, 25:18, 20:25, 16:25)

MKS MOS: Antosik, Mędrzyk (7), Kantor (12), Dzierżanowski (12), Zborowski (17), Świechowski (3), Potera (libero) oraz Miller (3), Syguła (2) i Łapuszyński (2)
BBTS: Warda (6), Szczygieł (5), Vlk (7), Gutkowski (15), Kusaj (3), Lech (23), Szymczak (libero) oraz Leszczawski, Wojtowicz (1), Kalembka (1) i Dekker (2)

Statystyki drużynowe:
                MKS MOS                    BBTS
 Punkty:          82             -           93 Atak:            46             -           47 Blok:             8             -           12 Zagrywka:         4             -            4 Po błędzie:      24             -           30