Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GTPS wygrał w Ostrołęce po tie-breaku

I liga M: GTPS wygrał w Ostrołęce po tie-breaku

Siatkarze GTPS Gorzów Wielkopolski odnieśli cenne zwycięstwo w Ostrołęce. Podopieczni Andrzeja Stanulewicza pokonali miejscowy Pekpol 3:2 i zrównali się ze swoim rywalami punktami. Pekpol zajmuje 3., a GTPS 4. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn.

Pierwszy set bez wątpienia należał do drużyny z Ostrołęki. Niesamowicie mocna zagrywka, szczelny blok i skuteczne ataki, to atuty, jakimi dysponowali gospodarze podczas pierwszej partii, która zakończyła się wynikiem 25:16. Drugi set był wyrównaną walka po obu stronach siatki. Pomimo wypracowanej, chwilowej przewagi przez drużynę Pekpolu, przy stanie 19:19 GTPS Gorzów zaczął przejawiać większą determinację i to właśnie on odniósł zwycięstwo 23:25.

W pierwszych sekundach kolejnej odsłony tego spotkania, Pekpol uzyskał pięciopunktową przewagę, którą błyskawicznie zniwelowała drużyna Andrzeja Stanulewicza. W szeregi Pekpolu wkradły się błędy, które do końca wykorzystywali goście. Końcówka seta była zaciętą walką na przewagi, z której zwycięsko wyszedł GTPS, pokonując przeciwnika 26:28. Czwarty set można opisać jako najbardziej wyrównany. Do stanu 17:17 ciężko było wskazać faworyta. Pekpol Ostrołęka zdobył punkt w szczelnym bloku, aby następnie w kolejnych akcjach zwiększyć swoją przewagę do pięciu punktów. Set kończy się wygraną Pekpolu 25:19. O zwycięstwie musi rozstrzygnąć tie-break.

W piątym secie do stanu 8:5 i zmiany stron, zdecydowanie lepszy okazał się Pekpol. Dobra passa nie trwała jednak zbyt długo, gdyż GTPS Gorzów szybko odrobił straty i objął prowadzenie. Pomimo gry przed własną publicznością, lepsi okazali się goście, którzy pokonali ostrołęczan w ostatnim secie 15:12. Tym samym gorzowianie zabrali dwa punkty, pozostawiając Pekpolowi zaledwie jeden.