Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gwardzistki na trzecim miejscu w Dippoldiswalde

fot. archiwum

Siatkarki Impel Gwardii wywalczyły 3. miejsce  w towarzyskim turnieju w Dippoldiswalde. Wrocławianki  w ostatnim meczu pokonały dziś 3:0 ekipę Schweriner SC.  Najlepsze okazały się  siatkarki Dresdner SC, które pokonały dziś drużynę Allianz Volley Stuttgart.

Wyjazd nam dużo dał, nasza gra niestety jest jeszcze taka falująca, raz gramy dobrze, raz gorzej, potrafimy mecz wygrać 3:0, następny 3:0 przegrywamy, więc forma nie jest jeszcze ustabilizowana, ale myślę na ligę będzie już OK – powiedziała Zuzanna Efimienko, środkowa Gwardii. – Dzisiaj był dobry mecz zagrałyśmy „na fali" wznoszącej i pozytywnym akcentem zakończyłyśmy turniej – cieszyła się po spotkaniu Efimienko, której blok tego dnia był nie do sforsowania przez zespół niemiecki.

Na 6 zespołów zajęliśmy 3. miejsce. Można być częściowo usatysfakcjonowanym, częściowo nie, myślę, że obecnie ta nasza gra to trochę huśtawka nastrojów, albo wygrywamy po ładnej grze, albo przegrywamy w jakiś takich kuriozalnych sytuacjach. Same zawodniczki pewnie się tym trochę irytują, ale na tym etapie przygotowań zakładam, że jeszcze pewne rzeczy mogą być do przyjęcia, aczkolwiek chciałbym, aby było już coraz więcej technicznej poprawności, coraz więcej pewności w działaniu i po prostu skuteczności – podsumował występ swojego zespołu w Niemczech Rafał Błaszczyk.

Gwardia Wrocław – Schweriner SC 3:0
(25:19, 25:21, 25:14)W meczu finałowym siatkarki z Drezna pokonały Allianz Volley Stuttgart 0:3.

Kolejnym sprawdzianem formy dla podopiecznych Rafała Błaszczyka będzie przyszły weekend, kiedy to IMPEL Gwardia zmierzy się z zespołoami PlusLigi Kobiet w Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Dresdner SC 1898 (1. Bundesliga)
2. Allianz Volley Stuttgart (1. Bundesliga)
3. IMPEL Gwardia Wroclaw (PlusLiga Kobiet)
4. Schweriner SC (1. Bundesliga)
5. 1. VC Wiesbaden (1. Bundesliga)
6. VC Olympia 93 Berlin (Niemcy U-20)

Kolejnym sprawdzianem formy dla podopiecznych Rafała Błaszczyka będzie przyszły weekend, kiedy to IMPEL Gwardia zmierzy się z zespołoami PlusLigi Kobiet w Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca.

źródło: gwardia.pl, inf. własna, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved