Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał LŚ 2011 w Trójmieście, MŚ 2014 w sześciu miastach

Finał LŚ 2011 w Trójmieście, MŚ 2014 w sześciu miastach

fot. archiwum

Na konferencji prasowej zorganizowanej w Rzymie prezes PZPS Mirosław Przedpełski przedstawił pierwsze informacje o kolejnym światowym czempionacie - w roku 2014 w, Polsce. Poznaliśmy sześć miast, które prawdopodobnie będę gościły najlepsze drużyny globu.

Wrocław, Łódź, Gdańsk, Bydgoszcz, Kraków lub Częstochowa i Katowice z dużym prawdopodobieństwem zorganizują u siebie zawody mistrzostw świata 2014. Wiadomo też, że finał imprezy zostanie zorganizowany w Katowicach, które przedstawiły najkorzystniejszą ofertę finansową, zdecydowanie przebijając konkurentów.

Katowice to takie serce polskiej siatkówki. Tam jest najwięcej kibiców, dobra komunikacja z innymi miastami, ościennymi krajami i praktycznie całą Europą. Poza tym, Spodek jest jednak magicznym miejscem dla polskiej siatkówki. Po remoncie prezentuje się naprawdę dobrze. Przed czempionatem ma tam jeszcze powstać centrum konferencyjne i hotel tuż przy hali – argumentował wybór szef polskiej federacji.

Wiadomo również, że w roku 2011 w Polsce odbędzie się finał Ligi Światowej. Miejscem zmagań, być może w nowej formule i z udziałem ośmiu drużyn, będzie nowa hala na granicy Gdańska i Sopotu. – Chcemy trochę porozrzucać po Polsce ważne siatkarskie imprezy, żeby jak najszerzej rozpropagować siatkówkę – akcentował Mirosław Przedpełski. W kwestii formuły turnieju finałowego Ligi Światowej 2011 ostateczne decyzje powinny zapaść za dwa tygodnie, podczas posiedzenia FIVB w Lozannie (18 października).źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved