Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zawirowania wokół sparingów polskich siatkarek

Zawirowania wokół sparingów polskich siatkarek

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarek już 29 października rozpocznie walkę o mistrzostwo świata. Tymczasem okazuje się, że podopieczne trenera Jerzego Matlaka nie będą mogły rozegrać odpowiedniej ilości spotkań kontrolnych przed japońskim turniejem.

Sztab szkoleniowy gorączkowo szuka sparingpartnerów dla Polek. Pewne jest, że dziś i jutro biało-czerwone zagrają w Szczyrku z Czeszkami. Również mecze już na miejscu, w Japonii, z drużynami Kanady i Niemiec są potwierdzone przez sztaby trenerskie. Polki miały początkowo wziąć udział w międzynarodowym turnieju w Alassio, ale wskutek nieporozumień dotyczących terminu jego rozgrywania, ostatecznie nasz zespół został zastąpiony przez Serbki. Jerzy Matlak ze swoimi podopiecznymi miał natomiast udać się do Japonii przez Jekaterinburg, aby tam zmierzyć się z miejscową Urałoczką. Okazało się jednak, że droga, jaką FIVB zaplanowała dla naszej drużyny, nie wiedzie przez Rosję.

– Bilety na mistrzostwa rezerwuje światowa federacja. Można je zmienić, ale Polski Związek Piłki Siatkowej musiałby zapłacić za zmianę biletów 300 tysięcy złotych. A za taką kwotę można trzy razy oblecieć kulę ziemską – powiedział Przeglądowi Sportowemu Jerzy Matlak. Ta sytuacja pokrzyżowała plany polskiemu szkoleniowcowi, który liczył, że syberyjski przystanek pomoże jego zawodniczkom w aklimatyzacji. Póki co, polski sztab szuka najlepszego rozwiązania problemu i ma nadzieję, że Polki jednak zagrają mecze kontrolne, których bardzo im brakuje.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved