Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Xavier Kapfer: Podjąłem słuszną decyzję

Xavier Kapfer: Podjąłem słuszną decyzję

fot. archiwum

Podczas towarzyskiego turnieju w Krośnie drużyna Farta Kielce musiała przełknąć gorycz porażki w meczu z Pamapolem Wieluń. O opinię o spotkaniu Strefa Siatkówki poprosiła nowy nabytek kielczan - Xaviera Kapfera.

Dziś trener dał ci odpocząć, przez większą część meczu przyglądałeś mu się z boku. Jak zatem na gorąco możesz ocenić grę swojej drużyny?

– Myślę, że dzisiaj zagraliśmy stosunkowo dobry mecz. Gramy trzy spotkania przez trzy dni dlatego trener decyduje się na pewne zmiany. Dzisiaj zaczęliśmy dobrze – w pierwszym secie gra toczyła się na granicy remisu mniej więcej do stanu po 17. Niestety popełnialiśmy za dużo błędów własnych. Uważam, że nasze przyjęcie stało dziś na o wiele za niskim poziomie – w tym elemencie traciliśmy niestety wiele punktów.

Jak czujesz się w nowej drużynie? Czy udało się już w pełni zaaklimatyzować?– O bardzo dobrze. Jestem zachwycony, że trafiłem do Polski i do tego klubu. Wszystko tutaj jest świetne. Poznałem wspaniałych ludzi. Będziemy walczyć w najwyższej klasie rozgrywkowej, co jest nie lada wyzwaniem. Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu mojej decyzji.

Wspomniałeś o rozgrywkach ligowych. Czy wiesz już coś na temat waszych rywali i o poziomie czekającej was rywalizacji?

– Jedyne co wiem to to co opowiadali mi moi przyjaciele. Dowiedziałem się, że jest to niezwykle silna liga. Wymagająca dobrego przygotowania fizycznego. Na tym turnieju zauważyłem, że również umiejętności techniczne zawodników stoją na wysokim poziomie. Jestem zadowolony, że już wkrótce rozpocznę nowy etap w mojej karierze.

Jak czujesz się w Polsce? Czy coś cię zaskoczyło w tych pierwszych tygodniach pobytu tutaj?

– Jestem bardzo zaskoczony tym co zobaczyłem – każdego dnia jest na obiad zupa, a nie ma za to deserów (śmiech). Kraj jest niezwykle piękny. Jak byłem tutaj pierwszy raz – ponad dziesięć lat temu jako junior – w Polsce nie było jeszcze tak jak teraz. Obecnie ten kraj zmierza w bardzo dobrym kierunku – powstało wiele perfekcyjnych sklepów. Zmienił się bardzo wygląd waszego państwa. Te wszystkie rzeczy bardzo mnie zaskakują i utwierdzają w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved