Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Szybkie zwycięstwo Polek w pierwszym sparingu z Czeszkami

Szybkie zwycięstwo Polek w pierwszym sparingu z Czeszkami

Reprezentacja Polski siatkarek w ramach przygotowań do mistrzostw świata rozegrała towarzyskie spotkanie z Czeszkami. W Szczyrku biało-czerwone pokonały rywalki 3:0, choć w trzecim secie roztrwoniły siedmiopunktową przewagę. Rewanż jutro o godz. 11.

W tym sparingowym spotkaniu Polki wyraźnie dominowały nad swoimi rywalkami. W pierwszej partii Czeszki zdołały zdobyć zaledwie 20 punktów.  W drugiej odsłonie zaledwie 2 oczka więcej. Najbardziej wyrównany był set numer 3, w którym to Polki chwilami zdekoncentrowane dopuściły do nerwowej końcówki, wygrywając z minimalną przewagą 25:23.

Po zakończeniu spotkania rozegrano dwa dodatkowe sety. W drugim z nich Polska reprezentacja grając drugą szóstką przegrała 21:25, a w tie-breaku zwyciężyła 15:8. – W grze zespołu polskiego podobał się atak w pierwszym tempie. W pierwszym secie podopieczne trenera Jerzego Matlaka prowadziły wysoko i przewagę straciły pod koniec partii – czytamy w wypowiedzi szefa pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierza Sadalskiego na pzps.pl. W pięciu setach polski zespół zdobył 11 punktów blokiem.

Polska – Czechy 3:0
(25:20, 25:22, 25:23)

Skład Polek: Sadurek, Werblińska, Gajgał, Bednarek, Kaczor, Glinka, Zenik (libero) oraz Jagieło, Zaroślińska i Wołosz

źródło: inf. własna, pzps.pl