Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serhij Kapelus: Mamy trochę inny system

Serhij Kapelus: Mamy trochę inny system

fot. archiwum

W drugim dniu rozgrywanego w Krośnie „Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta" Pamapol Wieluń pokonał Farta Kielce 3:0. - Nie jest jeszcze bardzo dobrze, ale staramy się znaleźć to, czym będziemy grać - mówił po meczu Serhij Kapelus.

Jak po dwóch dniach ocenisz wasz występ na krośnieńskim turnieju?

– Przede wszystkim to już nie są nasze pierwsze spotkania – zagraliśmy już kilka turniejów. Teraz przez kilka dni byliśmy w Kielnarowej, powiedzmy, że był to taki niby-obóz. Powoli już dochodzimy do takiej formy, jaką potrzebujemy na ligę. Nie jest jeszcze bardzo dobrze, ale staramy się znaleźć to, czym będziemy grać i wygrywać. Wczoraj było troszkę gorzej. Dziś też nie wydaje mi się, żeby było całkiem dobrze, ale już jest troszeczkę lepiej. Myślę, że tak powoli, powoli odnajdziemy swoją dobrą grę.

Wspomniałeś o okresie przygotowawczym. Wczoraj trener Marszałek mówił nam, że w swoich przygotowaniach wykorzystuje pewne jak na polskie warunki „innowacje", które pomagały mu zagranicą. Czy dużo nowości pojawia się na treningach?– Powiem szczerze, że jest tego dużo. Przede wszystkim te różne metody, które trener wprowadza – to są takie treningi dla wszystkich chłopaków. To jest kwestia przyzwyczajenia. Nie trenowaliśmy wcześniej w taki sposób. Jest dużo biegania –  a ja na przykład wcześniej nie biegałem za wiele. Jakieś dwadzieścia, trzydzieści minut, a tutaj mieliśmy biegi po półtorej godziny. Mamy trochę inny system. Zobaczymy jak to będzie.

Jesteś jednym z nowych zawodników zespołu z Wielunia. Czy już udało ci się zaaklimatyzować w tej drużynie?

– Tak. Wszyscy są w porządku, nie ma tutaj żadnych problemów. W zespole wszyscy starają się sobie pomagać i jest dobrze.

Jakie cele stawiacie sobie na zbliżający się sezon?

– Oczywiście wszyscy chcą trafić do „szóstki". W tym roku to będzie naprawdę ciężkie zadanie, ale spróbujemy. Czemu nie? Wszyscy mają szansę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved