Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Musimy być przygotowani na ostrą walkę

Radosław Panas: Musimy być przygotowani na ostrą walkę

fot. archiwum

W pierwszym z dwóch sparingów pomiędzy AZS-em Olsztyn, a Politechniką Warszawską, górą byli siatkarze z Warmii i Mazur. - Miałem okazję do tego, żeby sprawdzić wszystkich zawodników - cieszył się szkoleniowiec warszawian, Radosław Panas.

Mecz zacięty, wyrównany, pięciosetowy. Tak się umawialiśmy, że będzie pięć setów. Miałem okazję do tego, żeby sprawdzić wszystkich zawodników. Cały czas jesteśmy na etapie "dogrywania się". Po raz pierwszy po przyjeździe z mistrzostw świata był z nami Zbyszek Bartman, także przećwiczyliśmy różne warianty, tak jak było założone przed meczem – komentował pierwszy sparing w Lidzbarku Radosław Panas, trener AZS-u Politechniki Warszawskiej. Zapytany o cele na przyszły sezon ligowy nie krył, że chce, by jego drużyna zajęła jak najlepsze miejsce, a przede wszystkim awansowała do najlepszej szóstki po rundzie zasadniczej. – Podobne oczekiwania mają wszystkie ekipy i w tabeli będzie ciasno. Ważny będzie każdy mecz i każdy punkt. Musimy być przygotowani na twardą, ostrą walkę – stwierdził.

Drugi trener olsztyńskiego AZS-u Leszek Urbanowicz powiedział, że cieszy się ze zwycięstwa nad mocnym zespołem z Warszawy. – Był to kolejny sprawdzian między naszymi drużynami. Widać, że nasza gra idzie w dobrym kierunku, widać postępy. Cieszymy się z tego, że dzisiaj zagraliśmy – komentował tuż po meczu. Zadowolenia nie krył również z faktu wystąpienia obu drużyn w najmocniejszych składach. – Podjęliśmy walkę, walczyliśmy, nasza gra się nam podobała. Było jeszcze wiele mankamentów, które trzeba będzie wyeliminować, ale widać, że to, co robimy idzie w dobrym kierunku. Coraz lepiej się rozumiemy, lepiej realizujemy założenia – kontynuował najbliższy asystent Mariusza Sordyla.  –  Spokojnie,  nie popadamy w hurraoptymizm, robimy swoje. Chcemy małymi kroczkami odbudować świetność, chcemy, żeby AZS wrócił na swoje miejsce. Uda się w tym roku – to dobrze. Nie uda się – mamy cel do zrealizowania, co ponad to – to będzie nasz plus. Liga będzie ciężka, widać, że zespoły bardzo się wyrównały, ale myślę, że nie będzie źle – tonował nastroje. Nie ukrywał jednak, że celem zespołu są miejsca 5-6, a szczególną motywacją dla zajęcia jak najwyższej lokaty jest 60. rocznica istnienia klubu.

Gra wygląda coraz lepiej, z dnia na dzień jesteśmy ze sobą coraz bardziej zgrani i mam nadzieję, że do pierwszego meczu w lidze wszystko będzie bardzo dobrze wyglądało i będziemy mogli podjąć walkę już o punkty ligowe – oceniał grę po meczu nowy rozgrywający AZS-u UWM Olsztyn, Wojciech Włodarczyk. Grający po drugiej stronie siatki, Marcin Nowak, również w samych superlatywach oceniał okres przygotowawczy oraz ostatni sparing swojego zespołu. – Myślę, że cel dzisiejszego sparingu został zrealizowany, zagraliśmy pięć setów. Trenerzy mają bardzo wiele różnych akcji i sytuacji do przemyślenia, kto gdzie ma grać i pod tym względem jesteśmy zadowoleni – komentował. – Indywidualnie każdy z zawodników może sobie coś tam przeanalizować i przemyśleć, co ewentualnie robić lepiej. Gramy drugi mecz, mam nadzieję, że też będzie tak zacięty jak dzisiaj i wszyscy będziemy zadowoleni – kończył z nadzieją doświadczony środkowy.Powracający na polskie parkiety,  Zbigniew Bartman nie uciekł oczywiście od pytań o emocje związane z porażkami polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata. – Turniej już się zakończył ponad tydzień temu, więc gdzieś to zostawiliśmy za sobą i teraz każdy myśli o sezonie ligowym, żeby się do niego jak najlepiej przygotować – mówił. – Myślę, że finał się odbędzie między Brazylią a Serbią – powiedział, zapytany o faworytów do meczu finałowego włoskiego mundialu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved