Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Francja jedenasta, Argentyna na 9. miejscu

MŚ: Francja jedenasta, Argentyna na 9. miejscu

11. lokata mistrzostw świata siatkarzy przypadła w udziale reprezentacji Francji. Ekipa trenera Blaina pokonała Hiszpanów 3:1. W meczu o 9. miejsce Argentyna wygrała 3:1 z Czechami. To niewątpliwie dobry wynik dla podopiecznych trener Javiera Webera.

Siatkarze Argentyny mecz z Czechami o 9. miejsce w mistrzostwach świata rozpoczęli od świetnej gry blokiem, dzięki której na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:5. Podopieczni Javiera Webera imponowali konsekwencją w grze, świetne zawody rozgrywał Conte, a przewaga siatkarzy z Ameryki Południowej wciąż się powiększała. Do walki próbował poderwać jeszcze Czechów Jiri Popelka, ale Argentyńczycy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i po ataku Rodrigo Quirogi wygrali pierwszego seta do 22. Czesi obudzili się w drugiej partii spotkania. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami. Przewagę rywali starał się jeszcze zniwelować Pereyra, ale doskonałe ataki Popelki i Platenika sprawiały, że odległość punktowa pomiędzy oboma drużynami wzrastała. Czesi zakończyli drugą część spotkania potężnym atakiem Jana Stokra i wyrównali.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Podopieczni Javiera Webera prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:7, ale nasi południowi sąsiedzi szybko doprowadzili do remisu, który co chwila widniał na tablicy wyników. Doskonale po drugiej przerwie technicznej zaczęli grać Pablo Crer i Quiroga, Argentyńczycy uzyskali trzypunktową przewagę, której nie oddali już do końca. Seta zakończył Conte wynikiem 25:21. Od przewagi Argentyny rozpoczęła się czwarta partia tego spotkania, znów głównie dzięki doskonałej grze Crera. Po drugiej stronie siatki próbował atakować Popelka, jednak po ataku Pereyry Czesi przegrywali już 15:19. Kibice mogli oglądać jeszcze ciekawe ataki z obu stron, ale podopieczni Javiera Webera nie wypuścili już przewagi z rąk, wygrywając tego seta do 22 i całe spotkanie 3:1.

Argentyna – Czechy 3:1
(25:22, 18:25, 25:21, 25:22)

Argentyna: Blanco Costa (2), Conte (17), Quiroga (17), Sole (9), Pereyra (17), De Cecco (1), Gonzalez (libero) oraz Crer (6)
Czechy: Popelka (14), Konecny P. (6), Vesely (4), Stokr (18), Platenik (17), Tichacek (1), Krystof (libero) oraz Holubec (3), Hudecek i Bence

Po meczu powiedzieli:

Ondrej Hudecek (kapitan Czechów): – Gratulacje dla Argentyny. Grali bardzo dobrze, zwłaszcza w przyjęciu. Mam nadzieję, że to doświadczenie pozwoli nam się świetnie przygotować do następnych mistrzostw świata.

Rodrigo Quiroga (kapitan Argentyny): – Dzisiaj rozegraliśmy jeden z najlepszych naszych meczów i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Bardzo dobrze atakowaliśmy i przyjmowaliśmy. Świetnie, że zakończyliśmy mistrzostwa zwycięstwem. Nie żałujemy niczego, mecze z Serbią i Hiszpanią były bardzo trudne, ale cieszę się, że kończymy zwycięstwem.

Jan Svoboda (trener Czechów): – Gratulacje dla Argentyny. Jestem zaskoczony naszą dyspozycją w tym meczu. Przeciwnicy zasłużyli na wygraną, o wiele lepiej zagrywali i świetnie atakowali.

Javier Weber (trener Argentyny): – Graliśmy dobrze, jednak w drugim secie straciliśmy koncentrację. Naszym przeciwnikiem był dobry zespół i mimo zmęczenia, zaprezentowaliśmy się w tym meczu wyśmienicie.

Mecz o 11. miejsce rozpoczął się doskonale dla Francuzów. Po atakach Romaina Vadeleux i Stephana Antigi Trójkolorowi prowadzili po chwili 4:1. Na pierwszą przerwę techniczną Francuzi schodzili z przewaga pięciu punktów, a wysiłki Julio Velasco na niewiele się zdały, niedługo potem było już 13:6. Przewagę rywali starał się jeszcze zmniejszyć Sevillano, jednak z drugiej strony siatki coraz skuteczniejszy był Guillaume Samica i podopieczni Phillipa Blaina pewnie wygrali do 17. Drugą partię Hiszpanie rozpoczęli od dobrych ataków Juliana Garcii-Torresa i Sevillano, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej trzema punktami. Dzięki dynamicznemu rozegraniu Pierra Pujola Francuzi zmniejszyli przewagę rywali, a następnie objęli prowadzenie 18:16. Zbyt wiele błędów własnych siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego nie pozwoliły im na odzyskanie prowadzenia. Francuzi wygrali do 23 i prowadzili już 2:0.

Dzięki dobrej grze Samica Francuzi objęli prowadzenie w trzecim secie, jednak z drugiej strony siatki dobrze zaczął działać blok. Do tego świetne ataki Pereza i Sevillano pozwoliły Hiszpanom wyjść na prowadzenie 13:9. Po chwili podopieczni Julio Velasco prowadzili już dziesięcioma punktami i nie oddali przewagi do końca seta, wygrywając do 16. Początek czwartego seta to wyśmienity atak Pereza, ale to Francuzi prowadzili dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej. Coś zacięło się w ataku Hiszpanów, zatracił swoją wcześniejszą formę Sevillano i Trójkolorowi powoli powiększali swoją przewagę. Przy stanie 21:17 dla rywali Velasco poprosił jeszcze o przerwę dla swojego zespołu, jednak to nie pomogło. Francuzi wygrali do 21 i po zwycięstwie 3:1 zajęli 11. miejsce w mistrzostwach świata.

Hiszpania – Francja 1:3
(17:25, 23:25, 25:16, 21:25)

Hiszpania: Sevillano (14), Noda (2), Hernan (2), Fernandez (9), Perez (21), Garcia-Torres (3), Llenas (libero) Saucedo (1), Rodriguez (7), Salas (2) i Gens
Francja: Hardy-Dessources (9), Vadeleux (4), Antiga (14), Samica (16), Pujol (3), Le Roux (8), Exiga (libero) oraz Toniutti, Rowlandson (1) i Marechal (8)

Julian Garcia-Torres (kapitan Hiszpanii): – To był trudny mecz dla obu drużyn. Francuzi doskonale bronili, a my przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem niestety tylko w trzecim secie.

Oliver Kieffer (kapitan Francji): – Jestem zadowolony, bo wygraliśmy z naprawdę dobrą drużyną. Mieliśmy na tym turnieju bardzo dużo problemów, ale jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu.

Julio Velasco (trener Hiszpanii): – Nie graliśmy dobrze w tym meczu, szwankował nasz atak. To nie tylko francuska obrona pozwalała rywalom na zdobywanie punktów, ale nasz brak konsekwencji i koncentracji w ataku. Dokładnie tak jak wczoraj, z czego jestem bardzo niezadowolony. Myślałem, że wygramy chociaż jedno z tych dwóch spotkań.

Phillipe Blain (trener Francji): – To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Oczekiwaliśmy trudnego meczu, bo Hiszpania to teraz bardzo dobra drużyna. Prosiłem zawodników, by grali dobrze i uważnie i jestem zadowolony z końcowego wyniku.