Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Perłowski: Priorytetem jest mistrzostwo Polski

Łukasz Perłowski: Priorytetem jest mistrzostwo Polski

fot. archiwum

- Wiadomo, że każdy medal dobrze smakuje, ale ten zdobyty na krajowym podwórku - w szczególności - walkę o najwyższe trofea zapowiada przed sezonem Łukasz Perłowski, środkowy Asseco Resovii Rzeszów, związany z tym klubem od 2004 roku.

Druga wygrana na turnieju – dziś pokonaliście mistrzów Słowacji. Jak możesz ocenić to spotkanie?

– Mecz wygrany dość łatwo. Możliwe, że w końcówkach poszczególnych setów było u nas widać pewne rozluźnienie, ale kontrolowaliśmy wszystkie partie. Myślę, że zwycięstwo w pełni zasłużone.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Baranowicz. Niewątpliwie rozgrywający jest jedną z kluczowych postaci na boisku – jak układa ci się współpraca z Michałem?– Ja myślę, że to są początki – on się zgrywa z nami i my z nim. Na to potrzeba czasu, ale myślę, że momentami wygląda to bardzo dobrze. Moim zdaniem do ligi będzie już super.

Za wami większa cześć okresu przygotowawczego. Wielkimi krokami zbliża się liga. Czy czujesz już pierwsze efekty tych treningów?

– My cały czas jeszcze się przygotowujemy. Te turnieje naprawdę są wymagające. Dzisiaj rano mieliśmy jeszcze siłownię, tak że cały czas pracujemy dość ciężko. W tych meczach, tutaj w Krośnie, wynik nie jest najważniejszy, ważne jest, żebyśmy spełniali założenia, które trener nam wyznacza. Do ligi, mam nadzieję, będziemy już powoli schodzić z ciężarów i z tej intensywności. Potrzebna nam będzie świeżość.

Trener Travica w jednym z wywiadów powiedział, że w tym roku chcecie zdobyć jeden złoty medal – czy to w PlusLidze, pucharze Polski czy w rozgrywkach europejskich. Który z tych medali byłby najcenniejszy dla ciebie?

– Na pewno mistrzostwo Polski. Myślę, że to dla każdego polskiego zespołu jest taki priorytet. Możliwe, że dla Skry, która ma dużo tych złotych medali, priorytetem jest medal w Lidze Mistrzów. Dla mnie jednak najważniejszy byłby ten zdobyty w PlusLidze. Wiadomo każdy medal dobrze smakuje, ale ten zdobyty na krajowym podwórku – w szczególności.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved