Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kibice AZS-u Częstochowa zastraszani

Kibice AZS-u Częstochowa zastraszani

fot. archiwum

Kibice częstochowskiego AZS-u i Włókniarza zawiesili swoją działalność. Boją się fanów piłkarskiego Rakowa, którzy zagrozili, że jeżeli będą oni kibicować swoim klubom, to trafią do szpitala. Sprawa została przekazana w ręce policji.

Kibice Rakowa zagrozili, że wtargną do hali Polonia, w której swoje mecze rozgrywa AZS. Już w poprzednim sezonie po jednym z meczów wyjazdowych zamaskowana grupa kibiców Rakowa zaatakowała samochód z kibicami AZS. Miasto nie powinno przyznawać dotacji takiemu klubowi – napisał anonimowo w liście do "Dziennika Zachodniego" jeden z kibiców AZS-u.

Trudno mi uwierzyć, że coś takiego ma miejsce. Nieformalnie otrzymałem takie sygnały. Jeżeli jest to prawdą, to trzeba o tym porozmawiać i podjąć jakieś działania. Trudno mi komentować nawet tę sprawę, bo w młodości sam grałem w Rakowie w siatkówkę – mówi Konrad Pakosz, prezes AZS-u. Policja otrzymała informacje od działaczy AZS-u, że kibice tego klubu są zastraszani. Tymczasem także kibice Włókniarza nie dopingowali swojej drużyny podczas ostatniego meczu z Polonią Bydgoszcz i nie wiadomo, czy będą to robić jutro podczas meczu z Lotosem Gdańsk. Żużlowi kibice twierdzą, że przed ostatnim spotkaniem przed stadionem pobiciem groziła im grupa kibiców Rakowa.

Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków od kwietnia tego roku prowadzi programy Bezpieczny Stadion i Kangurek. Założeniem projektu jest przyciągnięcie na trybuny całych rodzin. Kangurek to bezpłatne zapewnienie atrakcji i opieki dzieciom przebywającym na stadionie.Więcej w „Dzienniku Zachodnim"

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved