Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Nieudana inauguracja akademików z Olsztyna

II liga M: Nieudana inauguracja akademików z Olsztyna

AZS UWM II Olsztyn niezbyt udanie rozpoczął nowy sezon w II lidze mężczyzn, w dodatku przed własną publicznością. Po prawie półtora godzinnym spotkaniu musiał uznać wyższość Bzury Ozorków przegrywając po czterosetowym pojedynku.

Pierwszego seta rozpoczął udany atak ze środka ekipy przyjezdnej. Do stanu 5:5 gra toczyła się punkt za punkt, a atakujący po obu stronach siatki nie mieli problemu aby umieścić piłkę w parkiecie. Udana kontra i blok przyjezdnych pozwoliły wyjść na dwupunktowe prowadzenie, które z czasem powiększyło się do trzech punktów. Przy stanie 10:13 dla Ozorkowa ekipa gospodarzy rozpoczęła odrabianie strat, miedzy innymi dzięki dobrej grze Piotra Wiśniewskiego. Od stanu 13:13 aż do wyniku 19:19 obie ekipy zdobywały punkty na przemian. Dobry atak z lewego skrzydła i udany blok pozwolił akademikom wypracować dwa oczka przewagi na 21:19. Kolejne błędy przyjezdnych, najpierw zagrywka autowa a później podwójne odpicie spowodowały, że na tablicy widniał wynik 23:20 dla Olsztyna. Przy stanie 24:21 dla gospodarzy nikt nie przypuszczał ze akademicy mogą przegrać pierwszą partię. Tak się jednak stało za sprawą dwóch ataków z drugiej linii przyjezdnych i świetnemu serwisowi. Najpierw doprowadzili oni do wyrównania, a później blokiem zakończyli całego seta wygrywając 29:27.

Drugiego seta ponownie dobrze rozpoczęli goście zdobywając punkt atakiem z drugiej linii. Sporo błędów w ekipie z Ozorkowa pozwoliło akademikom wyjść na prowadzenie 7:6. Nie trwało ono jednak zbyt długo. Dobra zagrywka gości i as Rafała Sowińskiego doprowadziły do ponownego prowadzenia Bzury, tym razem 11:9. Gospodarze zniwelowali stratę do jednego punktu dzięki dobrym atakom z lewego skrzydła. Przy stanie 13:14 nastąpiła kompletna zapaść w ekipie Olsztyńskiej. Nieudane ataki i brak przyjęcia spowodowały ze kolejne pięć punktów z rzędu trafiło na konto Bzury, która prowadziła już 19:13. Kolejne dwa punkt padłu łupem gospodarzy dzięki dobrej zagrywce Przybylskiego. Końcówka seta należała jednak do Bzury, która z każdą chwilą powiększała swoje prowadzenie. Najpierw 20:16, później 22:17. Akademicy nie potrafili poradzić sobie z lewym skrzydłem przyjezdnych, które bez problemu kończyło ataki. Blok Ozorkowa na atakującym Olsztyna dał piłkę setową dla przyjezdnych. Przy stanie 18:24 gospodarze zdobywają trzy punkty z rzędu lecz było to zbyt mało aby wygrać II seta. Błąd AZS-u kończy tę partię. Bzura wygrywa 25:21 i w całym meczu prowadzi 2:0.

Trzeci set spotkania tchnął w ekipę gospodarzy nowego ducha. Dzięki świetnej zagrywce i atakom ze środka wyszli oni na prowadzenie 4:0. Wynik ten zmusił trener gości do pierwszego czasu. Nie nastąpił jednak po nim wzlot przyjezdnych, to ekipa z Olsztyna wciąż nadawała rytm tego seta. Skuteczny blok i kolejne dwa asy i na tablicy widniał wynik 9:0. W tym momencie Bzura wykorzystuje już drugi czas, który i tym razem nie pomógł ekipie. As po przerwie i atak z lewego skrzydła dał prowadzenie akademikom 13:0. Atak z prawego skrzydła Bzury dał pierwszy punkt przyjezdnym, którzy w tym secie wydawali się całkowicie zagubieni. Blok AZS-u dał prowadzenie 16:1. Przy stanie 20:4 obie ekipy zdobywały punkty na przemian aż do stanu 24:8 dla Olsztyna. Trzy błędy gospodarzy pozwoliły na wyjście ekipie przyjezdnej z „10". Atakiem z prawego skrzydła kończą seta gospodarze wygrywając 25:11.

Set czwarty to ponowne prowadzenie Bzury. Od początku to goście narzucili swój styl gry, taki jak prezentowali w dwóch pierwszych partiach. Prowadzenie 5:2 pozwalało na spokojną grę. Udane bloki i atak ze środka wyprowadziły gości na 9:3. Już w tym momencie seta widać było ze gospodarze chyba nie mają zamiaru jeszcze powalczyć o tę partię. Przy stanie 7:13 gospodarze stracili kolejne 5 punktów z rzędu poprzez swoje proste błędy. Atak ze środka przerwał passe Bzury jednak na tablicy widniał wynik 8:18. Akademicy zdołali jeszcze zdobyć kilka punktów atakiem lecz było to za mało aby odrobić tak wielką różnice punktową. Przy stanie 13:21 gospodarze dwukrotnie atakują w aut co daje piłki meczowe dla Bzury. Lewe skrzydło kończy spotkanie i tym samym Bzura Ozorków rozpoczyna tegoroczne zmagania w II lidze od zwycięstwa.

AZS UWM Olsztyn – Bzura Ozorków 1:3
(27:29, 21:25, 25:11, 14:25)