Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Jedynka za mocna dla torunianek

II liga K: Jedynka za mocna dla torunianek

W meczu trzeciej kolejki I grupy II ligi kobiet siatkarki TKS-T Budowlanych Synapsy Toruń przegrały na własnym parkiecie z Jedynką Aleksandrów Łódzki 1:3. Dzięki wygranej siatkarki Jedynki umocniły się w czołówce tabeli w swojej grupie.

W drużynie gości wystąpiła reprezentująca toruński zespół w poprzednich trzech sezonach Maja Motylewska (dawniej Soja) i chociaż nie była wiodącą zawodniczką w swojej ekipie to jednak w decydujących momentach pokazywała klasę, czy to obijając blok czy popisując się udaną akcją w obronie. Mimo wyraźnej przewagi punktowej jaka dzieliła obydwie drużyny spotkanie było bardzo zacięte a pierwszą i trzecią partię torunianki mogły nawet rozstrzygnąć na swoją korzyść. W decydujących momentach miejscowym zawodniczkom brakowało jednak doświadczenia i „zimnej krwi", tak jak w pierwszym secie gdy Budowlane przy stanie 11:14 miały kilka szans na skończenie ataku jednak ostatecznie punkt zdobyły rywalki.

Trzeba przyznać, że torunianki nie miały „swojego dnia" – popełniały dużo niewymuszonych błędów, zwłaszcza na zagrywce, która w poprzednich dwóch meczach była ich dużym atutem. Słabiej niż zwykle zagrała atakująca Dorota Lewandowska, zmieniana w trzeciej i czwartej partii. Przez trzy pierwsze sety liderką w ataku była kapitan Agnieszka Sikorska, ale gdy i ona osłabła w czwartym secie losy meczu były przesądzone. Torunianki pokazały „lwi pazur" w II secie, gdy po czasie wziętym przez trenera Mariusza Soję przy stanie 3:7 potrafiły odrobić straty i wyjść na prowadzenie 14:11 kiedy to o przerwę poprosił trener gości, Aleksander Klimczyk. Doświadczenie wygrało z młodością, ale Budowlane stawiły nam duży opór i im też należą się brawa – stwierdził po meczu. Jechaliśmy na ten mecz z dużymi obawami, zwłaszcza, że w zespole było kilka kontuzji, ale moje zawodniczki wytrzymały presję.

W trzeciej partii przy stanie 16:22, kiedy miejscowe siatkarki walczyły jeszcze o dobry wynik, na zagrywce zameldowała się środkowa Agnieszka Rajkowska pozbawiając rywalki złudzeń świetnym serwisem. W drużynie gości wyróżniły się jeszcze rozgrywająca Katarzyna Łubis i libero Daria Bąkowska, która kilka  razy „wyciągała", wydawało się, stracone piłki, chociaż trener Klimczyk docenił zwłaszcza dobra postawę w bloku Eweliny Ryznar. Trener Soja nie mógł z kolei zaakceptować nierównej gry swoich podopiecznych. Gdybyśmy utrzymali rytm gry z drugiego seta wynik meczu mógł być zupełnie inny. Najbardziej zawiodły doświadczone zawodniczki, bo ich zmienniczki mają jeszcze czas na naukę siatkarskiego rzemiosła. Mimo porażki, przez cały mecz (także po jego zakończeniu) trwał ogłuszający doping kilkunastoosobowego klubu kibica, który, jak tylko mógł, zagrzewał do boju miejscowe.

Budowlani Toruń – Jedynka Aleksandrów Ł. 1:3
(19:25, 25:17, 16:25, 10:25)

Budowlani: Kowalska, D. Lewandowska, Sikorska (K), Radzikowska, Sobczak, Wiśniewska oraz Stężewska (libero), A. Lewandowska, Lis, Adamowicz, Kotłowska
Jedynka: Michalkiewicz, Buchalska, Łubis, Ryznar, Motylewska (K), Rajkowska oraz Bąkowska (libero), Pałyga