Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Francuscy siatkarze wydali oświadczenie i poparli trenera

Francuscy siatkarze wydali oświadczenie i poparli trenera

fot. archiwum

W mediach pojawiła się wiadomość o konflikcie w kadrze francuskiej wywołanym przez Earvina N'Gapetha. Brak posłuszeństwa i dyscypliny młodego przyjmującego zmusiły trenera Blaina do podjęcia decyzji o wyrzuceniu go z kadry.

Tymczasem pojawiają się nowe doniesienia na temat owego konfliktu. Jak podają włoskie media, jeszcze tego samego wieczora, tuż po wykluczeniu Earvina N’Gapetha z reprezentacji, większość jego kolegów z drużyny podpisało oświadczenie w tej sprawie, solidaryzując się z decyzją Blaina.

Oświadczenie, podpisane przez francuskich siatkarzy brzmiało następująco: "Ze względu na krytykę, jaka spadła na trenera i kroki podjęte przez niego w ostatnim czasie, chcemy powiedzieć, że solidaryzujemy się z jego decyzjami, gdyż miały one na celu dobro naszego zespołu. W kwestii wykluczenia Earvina N’Gapetha, wbrew spekulacjom, uważamy, że Philippe Blain postąpił słusznie. Uważamy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie i naruszanie dyscypliny w zespole prezentujący tak wysoki poziom jest niedopuszczalne."

Ów list podpisany został przez dziewięciu zawodników, czterech wstrzymało się od głosu. Następnego dnia również Henno, po rozmowie z selekcjonerem, zdecydował się złożyć podpis na oświadczeniu.Podsumowując, zawodnikami, którzy poparli trenera, byli: Rouzier, Antiga, Samica, Pujol, Kieffer, Henno, Toniutti, Marechal, Exiga, Rowlandson. Jedynie Le Roux, Vadeleux i Hardy-Dessources nie zdecydowali się współuczestniczyć w całej tej sytuacji.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved