Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tarcisio Pancetti: Daniel wciąż myślał o tym, żeby być lepszym

Tarcisio Pancetti: Daniel wciąż myślał o tym, żeby być lepszym

fot. archiwum

- Szkoda, że tak szybko odpadliście z mistrzostw świata - mówi Tarcisio Pancetti, były trener Daniela Castellaniego. Włoch chwali szkoleniowca reprezentacji Polski i wspomina czasy, gdy był on jeszcze siatkarzem reprezentacji Argentyny.

Kibicowałem Polsce, bo mam wielki sentyment do Daniela, ale nie tylko – przyznaje Pancetti. – Znam świetnie historię siatkówki w Polsce, mogę wymienić niemal całą reprezentację Polski z igrzysk w Montrealu.

Tarcisio Pancetti po raz pierwszy oglądał Castellaniego na mistrzostwach świata w 1982 roku. – Był młody, ale mimo to był kapitanem argentyńskiej reprezentacji, która zdobyła brązowy medal. A później trafił do ligi włoskiej, do Chieti – wspomina włoski trener.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski został zapamiętany jako bardzo dobry, wszechstronny siatkarz. – On w Chieti się wyróżniał, bo był świetnym zawodnikiem, najlepszym w tej drużynie. Świetnie skakał, bardzo dobrze przyjmował zagrywkę i miał bardzo mocny serwis. Zapamiętałem go głównie z tego, że był jednym z najlepszych zawodników punktujących z zagrywki we Włoszech.Już wtedy Tarcisio Pancetti sądził, że Daniel Castellani mógłby zostać kiedyś wyróżniającym się trenerem. – Miał cechy, które pozwalały sądzić, że będzie dobrym trenerem. Pamiętam, że ciągle chciał się uczyć. Daniel wciąż myślał o tym, żeby być lepszym. Nie mieliśmy z nim żadnych problemów i był kapitanem naszej drużyny. Nie mam wątpliwości, że jest świetnym trenerem.

* z Tarcisio Pancettim rozmawiał Paweł Hochstim

źródło: inf. własna, polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved