Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Richard Lambourne: Nie czujemy się gorsi od Włochów

Richard Lambourne: Nie czujemy się gorsi od Włochów

fot. archiwum

Mistrzowie olimpijscy z Pekinu, reprezentacja USA, na siatkarskim mundialu zagrają tylko o miejsca 5-8. To i tak progres, porównując to do wyniku sprzed czterech lat. Na MŚ w Japonii w 2006 roku Amerykanie zajęli dopiero dziesiąte miejsce.

Jesteśmy bardzo zawiedzeni, bo wcale nie czujemy się gorsi od Włochów ani od żadnej innej drużyny – mówi Richard Lambourne.Zabrakło nam niewiele do awansu do półfinału. Szkoda tych przegranych końcówek setów. Dodatkowo pod koniec trzeciej partii sędziowie trochę nas skrzywdzili, ale niestety, takie sytuacje zdarzają się w meczach z gospodarzami. Generalnie publiczność włoska nie miała wpływu na naszą grę. Nie przejmujemy się takimi rzeczami – twierdzi libero mistrzów olimpijskich z Pekinu.

Lambourne dementuje również opinie, że jego reprezentacja mobilizuje się wyłącznie na igrzyska olimpijskie. – My chcemy wygrywać każdy wielki turniej, także MŚ – mówi. – Zawsze chcemy zwyciężać i mamy takie podejście w naturze. Natomiast nikt nie odbierze nam tego złota z Pekinu. To co się zmieniło po tamtym sukcesie, to postrzeganie naszej drużyny przez rywali. Każdy wie, że gra przeciwko mistrzom olimpijskim i każdy chce nas pokonać – stwierdza Lambourne, który teraz ze swoją reprezentacją będzie walczył w Modenie o miejsca 5-8.

Czy stracimy motywację, jeśli przyjdzie nam walczyć jedynie o 5. miejsce? – zastanawia się Amerykanin. – Jest taka obawa, bo tak jak już powiedziałem, nas interesuje tylko pierwsze miejsce. Walka o dalsze pozycje, to już nie to. Na pewno ciężko nam się będzie grało takie spotkania – kończy libero reprezentacji USA.źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved