Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Paweł Papke wrócił do Olsztyna

Paweł Papke wrócił do Olsztyna

fot. archiwum

Po ostatnim sezonie spędzonym w Resovii Rzeszów Paweł Papke postanowił zakończyć karierę zawodnika. Nie oznacza to, że zupełnie rozstaje się z siatkówką. Zdobytą wiedzę chce przekazać najmłodszym w siatkarskiej szkółce w Olsztynie.

Najlepiej wspominam samo miasto i tych ludzi, którzy nie do końca interesują się siatkówką. Cieszę się, że mogłem wrócić na Warmię i Mazury i do wspaniałych osób. Olsztyn siatkówką stoi, dlatego czas zrobić coś również dla najmłodszych dzieci – mówi na łamach Gazety Wyborczej Paweł Pake.W mieście jest wiele klubów piłkarskich dla młodzieży. Ja z kolei postanowiłem zorganizować coś podobnego dla miłośników siatkówki. Serdecznie zapraszam przede wszystkim dziewczęta, bo nie jest tajemnicą, że w Olsztynie brakuje żeńskich klubów.

Na zajęcia siatkarskiej szkoły Pawła Papke może przyjść każdy. – Nie chcę zmuszać dzieci do treningów – podkreśla były zawodnik. – Jest to dobrowolne zaangażowanie się w sport. Chcę w najmłodszych zaszczepić również odpowiednie nawyki, ponieważ należy pamiętać, że w karierze sportowca ważne jest odżywanie oraz zdrowy tryb życia.

Planujemy wewnętrzne turnieje oraz wyjazdy na zawody do Warszawy, gdzie mamy zaprzyjaźnione kluby. Wystąpimy oczywiście też w prestiżowym cyklu Kinder Sport, który promuje Sebastian Świderski, mój serdeczny przyjaciel. „Świder” obiecał również odwiedzić szkółkę, co na pewno będzie sporym przeżyciem dla moich podopiecznych – mówi wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, mistrz Europy i świata juniorów.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved