Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Nie mamy sobie nic do zarzucenia

Mirosław Przedpełski: Nie mamy sobie nic do zarzucenia

fot. archiwum

- Kadra mężczyzn jeszcze nigdy nie miała takich pieniędzy, jak w tym roku. Koszty przygotowań do mundialu wyniosły ponad 8 milionów złotych - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski, który zapewnia, że zrobiono wszystko, by Polacy osiągnęli sukces na MŚ.

Były sparingi z Brazylią, spokój podczas zgrupowań w Spale i po raz pierwszy w historii ubezpieczenia kontraktów. – Przed wyjazdem słyszeliśmy jakieś narzekania zawodników. Nie mogę tego zrozumieć. My nie mamy sobie niczego do zarzucenia. A wypowiedzi, że nie daliśmy im jakichś skarpetek, są dziwne – dodaje Mirosław Przedpełski.

Jedyny sygnał ostrzegawczy przed mundialem, że w kadrze mogą być jakieś problemy, pojawił się po powrocie ze sparingów w Brazylii. Zawodnicy sygnalizowali kłopoty z koszulkami i sprzętem, m.in. skarpetami. Gdy opowiedzieli o tym w mediach, wybuchła afera. Szef PZPS był wściekły. – Nasz kontrakt z dostawcą sprzętu opiewa na dwa miliony złotych. To naprawdę góra koszulek i innych części stroju. Zapraszam do magazynu w Spale. Jest pełny – tłumaczył Przedpełski.

Wtedy sprawę wyciszono, bo zaraz ruszał mundial. Teraz jednak działacze przyznają, że żale zawodników wyprowadziły ich z równowagi. – Czasami nasi reprezentanci przypominają o swoim poświęceniu, bo prawdziwe pieniądze zarabiają w klubach, a w kadrze występują za półdarmo. Takie podejście to kolejna dziwna sprawa, bo wcale nie grają za grosze. Tylko za zeszły rok, gdy doszły premie za zdobycie mistrzostwa Europy, niektórzy zawodnicy zarobili na głowę po 200 tysięcy zł – wylicza prezes.Cały artykuł przeczytasz w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved