Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Konflikt w kadrze trójkolorowych, N’Gapeth wyrzucony

Konflikt w kadrze trójkolorowych, N’Gapeth wyrzucony

fot. archiwum

Po meczu Francuzów z Japonią doszło do sprzeczki, w wyniku której na kilka godzin przed meczem z Włochami młody francuski przyjmujący Earvin N'Gapeth został dyscyplinarnie wykluczony z zespołu Les Bleus. Francuzi zagrają o miejsca 9-12.

Tuż po śniadaniu, w dzień niezmiernie ważnego meczu przeciwko reprezentacji Włoch, szkoleniowiec Francuzów Philippe Blain ogłosił szokującą decyzję. – Ze względu na sprzeczkę w szatni po spotkaniu Francja – Japonia, brak dyscypliny, a także zachowanie niezgodne z zasadami drużyny, Earvin N’Gapeth został odsunięty od zespołu – oświadczył.

Młody przyjmujący przez wielu uważany jest za jeden z największych talentów francuskiej siatkówki. Sam zawodnik nie grzeszy jednak skromnością, czasami nieco brak mu ogłady. W trakcie trwania mistrzostw świata we Włoszech Earvin N’Gapeth nie dostawał zbyt wielu szans na grę, co mogło potęgować jego frustrację. Philippe Blain stawiał na bardziej doświadczonych zawodników na jego pozycji, takich jak Stephane Antiga czy Nicolas Marechal. Być może więc ta sytuacja była młodemu graczowi nie na rękę, przez co narodził się konflikt, który zaowocował ostatecznym odsunięciem go od kadry Trójkolorowych.

Francuzi mecz z Włochami przegrali 1:3 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie O. Teraz czeka ich walka o miejsca 9-12 – w pierwszym spotkaniu zmierzą się w piątek z Czechami.źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved