Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Warszawski sparing dla Sparty

Warszawski sparing dla Sparty

fot. archiwum

W trzech setach zakończył się mecz towarzyski pomiędzy AZS-em Politechnika Warszawska a Spartą Warszawa. Trenerzy obu ekip zdecydowali się, aby ich drużyny rozegrały jeszcze dwa sety. W tej rywalizacji był remis.

To, co działo się na boisku w pierwszych trzech setach, najlepiej odzwierciedlają wyniki, jakimi kończyły się poszczególne partie. Ale początek meczu wcale na to nie wskazywał, gdyż po pierwszych akcjach na kilkupunktowym prowadzeniu były siatkarki AZS-u Politechnika Warszawska (2:0, 3:1). Podopieczne Marcina Wojtowicza odrobiły straty (4:4), następnie wychodząc na prowadzenie. Przy stanie 9:8 dla Sparty całkowicie załamała się gra akademiczek. Podczas jednego z ataków kostkę podkręciła Agata Grygorowicz, a koleżanki z zespołu zamiast koncentrować się na grze, co chwila spoglądały na opatrywaną kapitan Politechniki. Miejscowe miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, same też rozdawały prezenty, którymi Spartanki nie gardziły wygrywając 25:13.

Obraz gry nie zmienił się również w drugiej partii. W niej także dominowała Sparta, ale jej przewaga nie była już taka wyraźna, jak miało to miejsce w secie numer 1. Siatkarki z warszawskiej Pragi co prawda otworzyły tę odsłonę meczu wynikiem 3:0, jednak po chwili było już po 4, a walka punkt za punkt toczyła się do stanu 14:14. Wówczas na dwa, a następnie cztery oczka odskoczył beniaminek I ligi (15:17, 16:20). Kiedy wydawało się, że podopieczne Roberta Strzałkowskiego odrobią straty, zespołowi przytrafił się przestój, co po raz kolejny wykorzystały przyjezdne (18:20, 18:25). Po zmianie stron warunki gry dalej dyktowała Sparta, która wygrała trzecią odsłonę meczu 25:21, wygrywając spotkanie 3:0.

Trenerzy Strzałkowski i Wojtowicz zdecydowali się, aby ich zespoły rozegrały ze sobą jeszcze dwa sety. Wynik pierwszego ustaliła zagrywką Sylwia Pilarek. Rozgrywająca AZS-u Politechnika wyprowadziła zespół na prowadzenie, którego akademiczki nie oddały już do końca, wygrywając 25:21. Ostatnia odsłona meczu rozgrywana do piętnastu punktów zakończyła się zwycięstwem Sparty. Pierwszoligowiec prowadził kilkoma punktami (8:5, 10:6, 14:11) i niewiele brakowało, aby miejscowe odrobiły straty, a były bardzo blisko.AZS Politechnika Warszawska – Sparta Warszawa 0:3
(13:25, 18:25, 21:25)
dodatkowo
(25:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved