Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryan Millar: Dysponujemy mocnym zespołem

Ryan Millar: Dysponujemy mocnym zespołem

fot. archiwum

Nowym nabytkiem Asseco Resovii Rzeszów jest amerykański środkowy Ryan Millar, który z powodu kontuzji nie pojechał na MŚ. Zawodnik przyznaje, że trafił do silnej drużyny, którą stać na wiele. Dodaje też, że się cieszy, że trafił do PlusLigi.

Rozmowy na temat przejścia amerykańskiego środkowego do Asseco Resovii trwały dość długo, ale zakończyły się podpisaniem kontraktu – Na początku lata podpisałem kontrakt z klubem z Brazylii, dlatego nie interesowałem się innymi ofertami. Wiedziałem, że Asseco Resovia jest zainteresowana moją osobą, ale nie myślałem o tym za bardzo. Nagle jednak okazało się, że mój niedoszły brazylijski pracodawca popadł w jakieś kłopoty finansowe i zacząłem się rozglądać za nowym klubem. Jak tylko dowiedziałem się, że klub z Rzeszowa jest nadal zainteresowana moją osobą, chciałem jak najszybciej podpisać umowę. Negocjacje przeciągnęły się nieco w czasie, jednak wszystko zakończyło się dla mnie szczęśliwie. Zarówno ja, jak i moja rodzina, jesteśmy bardzo zadowoleni, że jedziemy do Polski – opowiada wciąż aktualny mistrz olimpijski.
Amerykańscy zawodnicy, tacy jak chociażby Richard Lambourne mogą nie mieć miłych wspomnień z Polski, Ryana Millara jednak to nie zraża. – Szkoda, że moim kolegom przydarzyły się jakieś niezbyt fortunne wydarzenia w trakcie gry w Polsce. Natomiast żaden z zawodników, z którymi rozmawiałem o możliwości gry w Asseco Resovii, nie powiedziałem złego słowa o PlusLidze. Słyszałem jedynie pozytywne informacje o organizacji ligi, zainteresowaniu kibiców czy poziomie gry. Zależało mi bardzo na grze w klubie, który byłby profesjonalny i honorowy z dobrą opinią w środowisku. Myślę, że Asseco Resovia spełnia te dwie przesłanki i jestem z tego powodu bardzo zadowolony – mówi.
W obecnym składzie rzeszowskiej ekipy znajduje się dość spora ilość obcokrajowców, dokładnie pięciu, a miejsca na boisku są tylko trzy. Jaką zatem rolę dla siebie widzi do świadczony środkowy? – Zarówno trener, jak i działacze, wiedzą, że ja będę całkowicie oddany zespołowi i w stu procentach do dyspozycji trenera. Cokolwiek Ljubo będzie ode mnie wymagał, może na mnie liczyć. Mogę zapewnić, że będę ciężko pracował i pomagał drużynie w osiąganiu założonych przed sezonem celów – mówi Millar dodając jednocześnie – Myślę, że dysponujemy naprawdę mocnym zespołem i to będzie widoczne również na boisku. Liczę na to, że w trakcie sezonu pokażemy swój potencjał. Uważam, że z takim składem możemy rywalizować skutecznie z każdą drużyną, zarówno w PlusLidze, jak i w europejskich pucharach. Co ważne, mamy szeroki zespół, nie tylko gołą szóstkę, ale również wartościowych zmienników, co nam bardzo pomoże w tym trudnym i wymagającym kalendarzu gier. Jestem bardzo podekscytowany i ciekawy na myśl o tym, jak daleko możemy zajść w tym sezonie i co jesteśmy w stanie osiągnąć. Cieszę się i jestem wdzięczny klubowi za to, że zainteresował się moją osobą i docenia moje umiejętności. Jestem więc bardzo szczęśliwy, że będą częścią tego zespołu przez co najmniej najbliższe dwa sezony.

*cały wywiad z R. Millarem w serwisie plusliga.pl

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved