Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. P: „Sborna” łatwo poradziła sobie z Argentyną

MŚ, gr. P: „Sborna” łatwo poradziła sobie z Argentyną

W ostatniej kolejce rywalizacji grupy P w III rundzie  MŚ siatkarzy we Włoszech reprezentacja Rosji zwyciężyła Argentynę i będzie walczyć o miejsca 5-8. Rosjanie byli lepsi w bloku i zagrywce, ponadto otrzymali w prezencie, po błędach rywali, aż 24 punkty.

Na zwycięstwo Rosjan duży wpływ miała również dobra dyspozycja Maksyma Michajłowa (zdobył w spotkaniu 13 punktów), jak i Dmitrija Muserskijego, który zapisał w swoim dorobku punktowym 10 oczek, w tym 3 asy serwisowe. Najlepiej punktującym zawodnikiem Argentyny był Facundo Conte.

Rosjanie już na początku meczu uwydatnili swoją przewagę nad rywalem, bowiem na pierwszej przerwie technicznej tablica wyników wskazywała 8:5. Świetne zagrywki Federico Pereiry nieco zmniejszyły prowadzenie „Sbornej". Argentyńczycy zdobywali także ważne punkty, dzięki wspomnianemu wcześniej Facundo Conte, jednak dominacja Rosjan w bloku sprawiła, że to właśnie oni sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej odsłonie. W końcówce partii „Albicelestes" zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie zepsuty serwis Luciano de Cecco dał zwycięstwo rywalom stosunkiem punktowym 25:22.

Drugi set rozpoczął się dla Rosjan dużo gorzej-  Argentyńczycy prowadzili 8:4. Dzięki atomowym atakom Michajłowa i świetnej grze Muserskiego, „Sborna" przebudziła się i w końcówce wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (21:16). Utrzymało się ono już do ostatnich akcji w tej partii, a zakończył ją atak Bierieżki.

Pierwsze akcje ostatniego seta nie wskazywały jednoznacznie, która drużyna sięgnie po zwycięstwo. Udane bloki Bierieżki pozwoliły Rosjanom odskoczyć na kilka punktów. Od tego momentu można było obserwować popis gry „Sbornej". Zespół prowadzony przez Daniela Bagnoliego schodził na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:6. Tak wypracowana przewaga pozwoliła na zwycięstwo w secie jak i całym meczu.

Po meczu powiedzieli:
Walery Komorow (zawodnik drużyny rosyjskiej): Zaprezentowaliśmy się dzisiaj bardzo dobrze, szczególnie w bloku i ataku. Serwis również był ważny w tym spotkaniu i przyczynił się do zwycięstwa. Nasza drużyna będzie walczyć teraz o 5. miejsce. Graliśmy przyzwoicie na włoskim mundialu, niestety nie potrafiliśmy osiągnąć odpowiednich rezultatów w meczu z Serbią.

Rodrigo Quiroga (kapitan Argentyny): Gratulacje dla Rosjan. Nie potrafiliśmy dziś zagrać na dobrym poziomie, przyczyniło się do tego słabe przyjęcie. Rywale dominowali przez całe spotkanie, ale teraz zaczynami myśleć o kolejnych meczach.

Daniele Bagnoli (trener Rosjan): Nie grało nam się dzisiaj łatwo. Pomimo wczorajszej porażki te mistrzostwa trwają dla nas dalej i zrobimy wszystko, co w naszej mocy aby jeszcze o coś w nich zawalczyć.

Javier Weber (trener Argentyny): Naszym przeciwnikom należą się gratulacje. My zagraliśmy dzisiaj najgorzej w całym turnieju. Takie dni się zdarzają, jednak mimo to jestem zawiedziony. Mamy młody zespół, teraz chcemy skończyć obecne mistrzostwa z jak najlepszym rezultatem.

Argentyna – Rosja 0:3
(22:25, 17:25, 15:25)

Argentyna: Blanco Costa (4), Conte (10), Quiroga, Sole (3), Pereyra (9), De Cecco (1), Gonzalez (libero) oraz Giustiniano (2), Crer (3), Ocampo (6), Uriarte i Scholtis
Rosja: Chtiej (5), Grankin (2), Bierieżko (8), Muserskij (13), Wołkow (9), Michajłow (13), Werbow (libero) oraz Siwożelez i Birjukow (1)