Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Nowak: Było za dużo przestojów

Maciej Nowak: Było za dużo przestojów

fot. archiwum

W miniony weekend siatkarze II-ligowego KPS Siedlce triumfowali w radomskim turnieju ENEA Cup 2010. O emocjach towarzyszących podczas spotkań, rozczarowaniach i obawach opowiedział pierwszy trener Maciej Nowak oraz przyjmujący Karol Fryszkowski.

W poprzednim sezonie występowałeś w zespole Czarnych Radom. Czy czułeś jakąś tremę występując w Radomiu ?
Karol Fryszkowski: Nie czułem żadnej tremy. Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że nie zmarnowałem tego transferu.

Czy Twoim zdaniem drużyna Czarnych jest mocniejsza czy słabsza w porównaniu do poprzedniego sezonu ?
– Czarni wzmocnili się kilkoma zawodnikami. Jednak na tym turnieju nie pokazali tego co naprawdę powinni grać.

Jak oceniasz swój występ w Radomiu ?
– Nie mnie to oceniać. Od tego jest trener i reszta zawodników.Sądzisz, że w najbliższym meczu wyjdziesz w pierwszej szóstce ?
To, czy wystąpię czy nie, wie tylko trener.

KPS to nowa, zupełnie odmieniona drużyna. Jak się dogadujesz z chłopakami ?
Z kilkoma znałem się jeszcze z innych klubów. Występowaliśmy również po przeciwnych stronach siatki. Dogadujemy się dobrze. Jest dobra atmosfera.

Siedlce to dla Ciebie nowe miejsce. Jak Ci się podobają ?
– W porównaniu z Radomiem, Siedlce to małe miasteczko. Jednak ma swój klimat i bardzo mi się podoba.

Dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów w rozgrywkach ligowych w barwach siedleckiego KPS-u.


W weekend KPS wziął udział w radomskim turnieju i zajął pierwsze miejsce. Czy jest pan zadowolony z postawy i gry swoich podopiecznych ?
Maciej Nowak: Nie jestem do końca zadowolony, ponieważ były fragmenty dobrej gry, ale było także za dużo przestojów.

W sobotę zaczyna się liga. Czy sparingi jakie do tej pory rozegrał KPS pomogły w wyborze pierwszej szóstki ?
– Na pewno pomogły. Aczkolwiek jeszcze do końca nie mam ostatecznej szóstki. Jest trzon, duży trzon. Ale nad jedną czy też dwoma pozycjami jeszcze się zastanawiam. Natomiast chciałem powiedzieć, że zamieniłbym te zwycięstwa w turnieju i we wcześniejszych sparingach na wygraną w Tomaszowie, ponieważ będzie tam ciężko.

W drużynie Lechii występuje Radosław Rybak, który w poprzednim sezonie występował w ekstraklasie reprezentując Politechnikę Warszawską. Czy wywołuje to jakieś obawy odnośnie powodzenia KPS-u w pierwszym meczu ?
– Nie ma co ukrywać na pewno jest to wzmocnienie zespołu z Tomaszowa. Tylko jakiś szalony czy wariat powiedziałby, że jest to osłabienie drużyny. Jest to bardzo duże wzmocnienie. Wbrew pozorom lekko obawiam się o to spotkanie, bo wiadomo, że zawodnik o takiej przeszłości i w pełnej formie, bo nie jest to emeryt który pięć sezonów nie grał w ekstraklasie, tylko jest wciąż w grze, więc jest się czego obawiać. Jedziemy tam coś ugrać i na pewno będziemy walczyć. A czy nam się to uda to zobaczymy.

KPS zmienił się nie tylko pod względem zawodników. Pana pomocnikiem został Robert Podgórzak. Jak się panu współpracuje z drugim trenerem i zawodnikami?
– Jeśli chodzi o chłopaków to lepiej ich o to zapytać. Natomiast z Robertem współpracuje mi się dobrze. Podobnie jak z Darkiem Prekuratem w zeszłym roku. Nie miałem żadnych objekcji co do Darka współpracy. Tak samo nie mam na tą chwilę z Robertem. Mam nadzieje, że tak będzie i będziemy po prostu szli tylko do przodu.

Rozmawiała Iwona Krótkiewicz (kps. siedlce.pl)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved