Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jizhong Wei: Manipulowanie meczami może zabić ten sport

Jizhong Wei: Manipulowanie meczami może zabić ten sport

fot. archiwum

- Rozumiem krytykę, ale nie ma idealnej formuły. Po prostu losowanie było niesprawiedliwe - stwierdził prezydent FIVB, Jizhong Wei. - System można ulepszyć i będziemy pracować nad formułą, która jest równa dla wszystkich - dodał.

Manipulowanie meczami jest bardzo niebezpieczne i może zabić nasz sport – przyznał prezydent FIVB. – Ale chcę także powiedzieć, że takie postępowanie się nie opłaca. Przekonali się o tym Rosjanie, którzy za to zapłacili wysoką cenę – stwierdził Jizhong Wei. W ten sposób prezydent FIVB odniósł się do tego, co działo się dotychczas na mistrzostwach świata.

Cieszy fakt, że władze FIVB dostrzegają problem, nie wiadomo jednak, co zamierzają z nim zrobić. – Trzeba pamiętać, że niezmiernie trudną rzeczą jest udowodnienie oszustwa, gdyż winę zawsze można zrzucić na słabą dyspozycję – zaznacza Wei, dopuszczając jednak możliwość ukarania winnych. Wygląda na to, że podobnego systemu rozgrywek już nie będzie w przyszłości, a to, co się wydarzyło we Włoszech będzie nauczką dla władz światowej federacji.

Co z drużynami, które specjalnie przegrywały mecze w tych mistrzostwach? Zapewne nic, no może oprócz pamięci kibiców, którzy tak łatwo profanacji siatkówki nie wybaczą.źródło: inf. własna, onet.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved